kierunek studiów Audiofologia (Fot.freedigitalphotos.net)

Kierunek studiów: Audiofonologia

Kierunek Audiofonologia zapewnia specjalistyczne wykształcenie w leczeniu wad słuchu. Jeżeli interesujesz się anatomią człowieka, a przede wszystkim właśnie narządem słuchu, to ten kierunek jest dla Ciebie.

Audiofonologia

Zapotrzebowanie na profesjonalną obsługę osób z wadą słuchu jest ogromne, dlatego też specjaliści w tym zawodzie są chętnie poszukiwani na rynku pracy. Nieustanny postęp wiedzy dotyczącej uszkodzeń słuchu spowodował zapotrzebowanie na stworzenie tego kierunku.

Absolwenci zdobędą umiejętność analizy narzędzi słuchu i równowagi, a także wiedzę na temat neurologicznych uwarunkowań procesów komunikacyjnych.

Idealny kandydat

Idealnym kandydatem są osoby, które interesują się budową człowieka, anatomią, a w szczególności narządem słuchu.

Cechy charakteru niezbędne do wykonywania tego zawodu, to otwartość, chęć niesienia pomocy, umiejętność rozmowy z ludźmi, wyrozumiałość oraz tolerancja. Przyda się także umiejętność psychologicznego podejścia do klienta i rozmowa z dziećmi.

Rekrutacja

Audiofonologię można studiować na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, w trybie stacjonarnym (dziennym) i niestacjonarnym (zaocznym), w systemie studiów I (licencjat) stopnia.

Przedmiot brany pod uwagę podczas rekrutacji to jeden spośród trzech: biologii, chemii albo fizyki i astronomii.

Program studiów

Przedmioty realizowane na tym kierunku:

  • Propedautyka
  • Polityka społeczna i zdrowotna
  • Ubezpieczenia społeczne i zdrowotne
  • Patologia słuchu, głosu, mowy i równowagi
  • Pierwsza pomoc
  • Promocja zdrowa i edukacja zdrowotna

Specjalizacje i specjalności

Na tym kierunku nie ma podziału na specjalizacje.

Audiofonologia a rynek pracy

Absolwent kierunku jest przygotowany do pojęcia pracy w ośrodkach i zakładach diagnostycznych badających narząd słuchu, równowagi oraz mowy. Co więcej, szerokie możliwości daje również praca w sektorze marketingu sprzętu medycznego, do czego osoba, która ukończy ten kierunek jest również przygotowana.

 

Źródło: umk.pl
J. Jankowska

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook