Interesujesz się psychologią, socjologią i filozofią? Nie wiesz, który z tym kierunków okaże się Twoim najlepszym wyborem? Może warto je połączyć w jedno i wybrać etykę?
Kierunek Etyka
Etyka jest nauką o moralnym dobru i złu ludzkiego postępowania, opartą na naturalnych źródłach poznania ? doświadczeniu i rozumie. Studia na tym kierunku łączą m.in. filozofię, nauki o prawie, psychologię i socjologię.
Absolwent tego kierunku posiada gruntowną wiedzę w zakresie kształtowania się doktryn etycznych, posiada kompetencje do prowadzenia eksperckich analiz na gruncie etyki oraz brania udziału w dyskusjach nad moralnymi problemami współczesności.
Idealny kandydat
Idealnym kandydatem na ten kierunek jest osoba, która ma szerokie zainteresowania w kierunku psychologii, socjologii i filozofii. Dodatkowo często zastanawia się nad etycznym aspektem życia i nad tym, co jest dobre a co złe.
Rekrutacja
Etykę można studiować w trybie stacjonarnym (dziennym) i niestacjonarnym (zaocznym), w systemie studiów pierwszego (licencjackie) i drugiego (magisterskie) stopnia.
Przedmioty brane pod uwagę podczas rekrutacji, to:
- język polski
- język obcy nowożytny
- dowolny przedmiot
Przedmioty nauczania
Przedmioty nauczania realizowane na:
- wstęp do etyki
- wybrane zagadnienia historii etyki
- systemy etyczne w perspektywie religii
- etyka polityczna
- etyka biznesu
- bioetyka
- etyka mediów
- filozofia prawa
- edukacja demokratyczna
- edukacyjne teorie rozwoju moralnego
Specjalizacje i specjalności
Brak specjalizacji na tym kierunku
Kierunek etyka a rynek pracy
Absolwenci tego kierunku mogą znaleźć zatrudnienie w komisjach i komitetach etycznych, jako specjaliści do spraw etycznych różnych profesji, nauczyciele etyki, wiedzy o społeczeństwie lub filozofii w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Możliwe jest także zatrudnienie w organizacjach pozarządowych w charakterze strategów i koordynatorów ich działań.
Źródło: uczelnie.info.pl
J. Jankowska