Advanced Management Program to najbardziej zaawansowany, elitarny sposób kształcenia menedżerów na świecie. Kolebką AMP jest amerykański Harvard, gdzie pierwszy tego rodzaju program został uruchomiony w 1945 r., Miał on służyć demobilizowanym oficerom z armii amerykańskiej, którzy w czasie pokoju mogli objąć kluczowe stanowiska w biznesie.
Akademia Leona Koźmińskiego to pierwsza polska uczelnią, która uruchamia Advanced Management Program (AMP) pod nazwą Koźmiński AMP – KAMP, przeznaczony dla wyższej kadry menedżerskiej. Pierwsza grupa uczestników rozpoczęła KAMP w marcu tego roku.
Inaczej niż kursy MBA lub podyplomowe studia menedżerskie, które są zazwyczaj skupione na zdobywaniu i rozwijaniu kompetencji z obszaru zarządzania i podejmowania decyzji biznesowych, programy typu AMP są skierowane do liderów firm i stanowią raczej kompleksowy przewodnik po nowych ideach.
To kurs, który wskazuje nowe kierunki myślenia o biznesie, ukazuje dylematy stojące przed prezesami firm, różne problemy moralne i społeczne, jakie kryją się za pojęciem ?zarządzanie?. AMP wspiera rozwój osobisty i taki charakter ma mieć Koźmiński Advanced Management Program, prowadzony wraz ze znaną szkołą biznesu EADA z Barcelony.
Lechosław Garbarski, pomysłodawca, dyrektor KAMP, uważa, że programy dla menedżerów o najwyższych kwalifikacjach i dużych osiągnięciach są dopełnieniem praktyki zawodowej i innych form edukacji menedżerskiej. ? Na pewnym etapie życia i poziomie profesjonalnym trudno oczekiwać od szefów, właścicieli firm lub cenionych doradców, aby chcieli korzystać z klasycznych programów edukacji menedżerskiej, z typowymi dla nich rygorami egzaminacyjnymi ? mówi. ? Chodzi im raczej o skonfrontowanie własnych doświadczeń i wyborów z refleksjami czołowych praktyków biznesu, wybitnych wykładowców i ekspertów z różnych dziedzin. Sprzyja temu tryb pracy w trakcie KAMP zakładający serię całotygodniowych, wyjazdowych sesji, podczas których zróżnicowane zajęcia trwają praktycznie od rana do wieczora.
Zajęcia KAMP odbywają się od marca do listopada br. w czterech całotygodniowych sesjach ? trzy w Serocku pod Warszawą, a jedna w Barcelonie. Będą prowadzone w języku polskim i angielskim przez profesorów Akademii Leona Koźmińskiego. Wśród nich znajdą się:
- Andrzej K. Koźmiński, założyciel ALK i wykładowca m.in. amerykańskich i francuskich uniwersytetów,
- Krzysztof Obłój, znawca zarządzania strategicznego,
- Krzysztof Kalicki, prezes Deutsche Bank Polska,
- Grzegorz W. Kołodko, wykładowca wielu uniwersytetów, były wicepremier i minister finansów,
- Lechosław Garbarski, ekspert marketingu.
Obecni będą ta także naukowcy i praktycy z EADA z Barcelony.
Wykładowcami KAMP będą m. in.:
- Emilian Kamiński, aktor, pisarz i dyrektor teatru,
- Sławomir Lachowski, twórca i były menedżer mBanku,
- Maciej Witucki, wieloletni prezes Orange Polska,
- Jan Krzysztof Bielecki, były premier i prezes Pekao SA,
- Dariusz Blocher, prezes zarządu, dyrektor generalny Budimeks SA,
- Henryka Bochniarz, prezydent PKPP Lewiatan,
- wybitny aktor Marek Kondrat,
- prof. Hermann Simon, ekonomista i założyciel firmy konsultingowej.
W pierwszym KAMP wezmą udział szefowie, właściciele i udziałowcy firm, konsultanci z wieloletnią praktyką i poważnymi dokonaniami w swoich dziedzinach. Koszt pierwszej edycji programu KAMP wynosi 39500 zł, obejmuje on uczestnictwo w zajęciach i sesjach specjalnych, zakwaterowanie i wyżywienie, komplet materiałów oraz przelot na trasie Warszawa ? Barcelona ? Warszawa. Rekrutacja do kolejnej edycji KAMP jest planowana na jesień 2014r.
Źródło: kozminski.edu.pl
Marta Kozownicka