Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
O uczelni
Dane kontaktowe
|
OPIS KIERUNKU
WYDZIAŁ BEZPIECZEŃSTWA NARODOWEGO
- Grupa kierunków:
- techniczne i inżynieryjne
- Kierunek:
- Bezpieczeństwo Informacyjne i Cyberbezpieczeństwo
- Specjalności:
- Studia I stopnia: zarządzanie bezpieczeństwem informacyjnym, zarządzanie cyberbezpieczeństwem. Studia II stopnia: zarządzanie bezpieczeństwem informacyjnym i cyberbezpieczeństwem, walka informacyjna.
- Rodzaj studiów:
- I stopnia licencjackie, II stopnia magisterskie
- Tryb studiów:
- Stacjonarne - dzienne, Niestacjonarne - zaoczne
- Studia w języku:
- polskim
Opis kierunku
DLA KOGO?
Absolwenci szkół średnich, którzy chcą zdobyć wiedzę i umiejętności w zakresie: ochrony informacji, przeciwdziałania walce informacyjnej oraz cyberbezpieczeństwa, chcący pracować na stanowiskach specjalistycznych i eksperckich w obszarze cyberbezpieczeństwa oraz przeciwdziałania zagrożeniom informacyjnym i zagrożeniom w sieci mogącym naruszać bezpieczeństwo państwa.
Absolwenci studiów I stopnia, którzy chcą pogłębić zdobytą wiedzę, poszerzyć ją o ochronę podstawowej i krytycznej cyberinfrastruktury czy strefy społeczeństwa przed całym zakresem nielegalnych oraz wojennych działań podmiotów pozapaństwowych i państwowych, zdobyć umiejętności w zakresie wykrywania tego typu negatywnych zjawisk
i procesów, projektowania metod i strategii przeciwdziałania.
PERSPEKTYWY ZAWODWE
Absolwenci tego kierunku są przygotowani do podjęcia pracy w organizacjach sektora publicznego, w rządowej lub samorządowej administracji publicznej, organizacjach pozarządowych lub międzynarodowych, a także w organizacjach sektora prywatnego działających w obszarze bezpieczeństwa informacji i cyberbezpieczeństwa oraz dziedzin pokrewnych.
Rekrutacja na studia
Przyjęcie kandydatów na pierwszy rok stacjonarnych i niestacjonarnych studiów I stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich odbywa się na podstawie wyników egzaminu maturalnego, zaś kandydatów którzy zdali egzamin dojrzałości, na podstawie wyników tego egzaminu.
Brane pod uwagę są: wyniki lub ocena z języka obcego nowożytnego
wyniki lub ocena z dwóch przedmiotów, spośród przewidzianych w warunkach na określony kierunek studiów, które po stosownym przeliczeniu pozwolą kandydatowi osiągnąć najwyższą liczbę punktów.
Dowiedz się więcej:
www.rekrutacja.akademia.mil.pl