Konkurs Zarządzanie firmą (Fot.freedigitalphotos.net)

Zostań menedżerem! W sieci pojawił się nowy symulator JA Titan

To tutaj młodzi ludzie zaciągają kredyty, uruchamiają nowe linie produkcyjne, decydują o fuzjach oraz wydawaniu środków na promocję.

 

  • 10 kwietnia młodzi przyszli menedżerowie walczyli o zwycięstwo w finale Ogólnopolskiego Konkursu Zarządzania Firmą JA Titan w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
  • 11 kwietnia drużynom, podczas ?friendly game?, towarzyszyli wolontariusze ze świata biznesu.

Zostań menedżerem (Fot.freedigitalphotos.net)? Gra JA Titan jest komputerową symulacją procesów gospodarczych. Dzięki niej uczniowie mają możliwość poznania skutków swoich decyzji. Realizując różne scenariusze mogą przeanalizować różne warianty rozwoju firmy oraz radzenia sobie z problemami. Zdobywają wiedzę i umiejętności z zakresu zarządzania strategicznego, myślenia analitycznego, analizy finansowej. Jednym słowem, przekonują się jak to jest być menedżerem ? mówi Danuta Romanowska, koordynator programu ?Zarządzanie firmą?.

Konkurs odbywa się już po raz 21. W rozgrywkach wzięło udział 12 trzyosobowych drużyn z całej Polski, wyłonionych spośród 11 586 uczniów uczestniczących w programie.

Warto dodać, że nasi wirtualni biznesmeni zajęli pierwsze i czwarte miejsce w ogólnoeuropejskim konkursie Virtual Bussines Challenge! To znaczne osiągnięcie w skali turnieju, w którym wzięło udział aż 514 drużyn.

– Bardzo się cieszymy, że po raz kolejny możemy wspierać tak wartościowy projekt, który poprzez rywalizację i grę uczy młodych ludzi przedsiębiorczości i zarządzania firmą. Jestem przekonany, że tego typu inicjatywy przyniosą za kilka lat wymierne korzyści polskiej gospodarce – w postaci świetnie przygotowanych menedżerów i przedsiębiorców. Wszystkim uczestnikom tegorocznej rozgrywki życzymy powodzenia ? mówi Bartosz Ciołkowski, Dyrektor Generalny polskiego oddziału MasterCard Europe.

 

 

Źródło: dlastudenta.pl
J. Jankowska

 

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook