Wojsko polskie, źródło: www.nasze-wojsko.pl

Szukasz ciekawej i dobrze płatnej pracy? Studencki boom na wojsko polskie!

 

Wojsko polskie? Jeszcze nie tak dawno nasi starsi koledzy uciekali na studia przed ścigającą ich WKU i wizją 2-letniej służby zasadniczej w wojsku. Teraz świat w Polsce stanął na głowie – maturzyści sami pchają się do wojska!

Niż demograficzny z roku na rok co raz bardziej sprzyja uczniom zdającym egzamin dojrzałości i wybierającym się na studia. Wciąż jednak nie jest tak łatwo dostać się na wymarzoną uczelnię – na jedno miejsce na niektóre kierunki przypada nawet kilkanaście osób! Wśród tych najbardziej obleganych szkół wyższych są uczelnie medyczne, akademie sztuk pięknych, ale i… uczelnie podlegające MON i MSW!

A może wojsko polskie? Studenci kształcący się na uczelniach wojskowych to w 90 % cywile. Dlaczego wybierają oni takie, a nie inne kierunki? Jak tłumaczy resort obrony narodowej, dzieje się tak ze względu na ich specyfikę, a konkretnie na bazę dydaktyczną i rzadkie specjalności. Największym zainteresowaniem studentów cieszy się Bezpieczeństwo Narodowe. Podobnie jak Bezpieczeństwo Wewnętrzne w Wyższej Szkole Policyjnej w Szczytnie. A wszystko z powodu szerokich perspektyw, które studia te dają po ich zakończeniu – od struktur administracji publicznej, poprzez organizacje zajmujące się bezpieczeństwem obywateli, aż po zespoły reagowania kryzysowego. Absolwenci tych kierunków mogą więc szukać zatrudnienia nie tylko w policji i innych służbach, ale też w strukturach samorządowych, czy agencjach detektywistycznych.

Trudno więc dziwić się popularności uczelni wojskowych w Polsce. Mundur nie tylko roztacza przed absolwentem ciekawą i finansowo opłacalną wizję kariery, ale też przyniesie mu ogólny szacunek i poważanie. W końcu, jak mówi przysłowie: za mundurem panny sznurem…

 

Komentarze:

 1. zdzichu32 pisze: 2011/12/19 o 09:03

  kobieta w wojsku – ha! chciałbym to zobaczyć ;)

  (odpowiedz)
  • ania3 pisze: 2012/02/01 o 23:03

   zobaczysz jeszcze!

  • Gabi1313 pisze: 2015/01/04 o 21:19

   Haha, śmieszne…!

 2. jola12 pisze: 2011/12/22 o 22:11

  zdzichu32 jeszcze mleko pod nosem ma, tylko mocny w gębie, znam takich, nie jedna kobieta dała by Ci wycisk, poczekaj jeszcze! męski szowinista!!!

  (odpowiedz)
 3. janek2 pisze: 2011/12/30 o 00:09

  do matury się weźcie zamiast gadać o pierdołach ;)

  (odpowiedz)
 4. ania3 pisze: 2012/02/01 o 23:05

  jaki macie system do nauki? z tym wojskiem to nie jest taki głupi pomysł, podobno dziewczynom jest nawet łatwiej ;) taki ostatnio słyszałam jest system by zwiększać liczbę dziewczyn w wojsku procentowo i łatwo się dostać kobiecie :) a praca nie jest wcale taka zła… świadczenia socjalne, 13-tki, etc… no i po 15 latach emeryturka!

  (odpowiedz)
 5. adomes2 pisze: 2012/03/30 o 20:42

  lol, wojsko polskie bedzie mialo wczesniejsza emeryture, do tego mowili dzisiaj w wiadomosciach, ze jakas ustawa weszla, wystarczy wyjechac na misje z udzialem wojska polskiego i jestes kombatantem! wtedy specjalne dodatki do emerytury, znizki, normalnie emeryturka ze hej! nie wiem jak wy, ale ja ide do wojska polskiego! 15 latek sie przemecze, zleci, a potem juz tylko zyc! :D

  (odpowiedz)
 6. wiktor 84 pisze: 2019/01/12 o 09:53

  Jak wojsko jest dobrowolne i przynosi korzysci to kobiety tez się przyjmuje i jeszcze oszukuje na testach sprawnosci a jak przymusowe do darmowego wykorzystywania i jeszcze zle traktują to tylko facet ma problemy…LUDZIE POWINNI TWARDO ZROBIC Z TYM PORZĄDEK I WYCIAGAC KONSENKWENCJE DLA WSZYSTKICH….

  (odpowiedz)

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

facebook