Wojsko polskie, źródło: www.nasze-wojsko.pl

Szukasz ciekawej i dobrze płatnej pracy? Studencki boom na wojsko polskie!

 

Wojsko polskie? Jeszcze nie tak dawno nasi starsi koledzy uciekali na studia przed ścigającą ich WKU i wizją 2-letniej służby zasadniczej w wojsku. Teraz świat w Polsce stanął na głowie ? maturzyści sami pchają się do wojska!

Niż demograficzny z roku na rok co raz bardziej sprzyja uczniom zdającym egzamin dojrzałości i wybierającym się na studia. Wciąż jednak nie jest tak łatwo dostać się na wymarzoną uczelnię ? na jedno miejsce na niektóre kierunki przypada nawet kilkanaście osób! Wśród tych najbardziej obleganych szkół wyższych są uczelnie medyczne, akademie sztuk pięknych, ale i? uczelnie podlegające MON i MSW!

A może wojsko polskie? Studenci kształcący się na uczelniach wojskowych to w 90 % cywile. Dlaczego wybierają oni takie, a nie inne kierunki? Jak tłumaczy resort obrony narodowej, dzieje się tak ze względu na ich specyfikę, a konkretnie na bazę dydaktyczną i rzadkie specjalności. Największym zainteresowaniem studentów cieszy się Bezpieczeństwo Narodowe. Podobnie jak Bezpieczeństwo Wewnętrzne w Wyższej Szkole Policyjnej w Szczytnie. A wszystko z powodu szerokich perspektyw, które studia te dają po ich zakończeniu ? od struktur administracji publicznej, poprzez organizacje zajmujące się bezpieczeństwem obywateli, aż po zespoły reagowania kryzysowego. Absolwenci tych kierunków mogą więc szukać zatrudnienia nie tylko w policji i innych służbach, ale też w strukturach samorządowych, czy agencjach detektywistycznych.

Trudno więc dziwić się popularności uczelni wojskowych w Polsce. Mundur nie tylko roztacza przed absolwentem ciekawą i finansowo opłacalną wizję kariery, ale też przyniesie mu ogólny szacunek i poważanie. W końcu, jak mówi przysłowie: za mundurem panny sznurem?

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook