Konkurs matematyczny Pangea (Fot.freedigitalphotos.net)

Młodzi matematycy z całego kraju przyjechali do Uczelni Vistula

28 marca 2014 roku licealiści, gimnazjaliści i uczniowie szkół podstawowych wzięli udział w II etapie Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Pangea. Organizatorem konkursu byli: Grupa Uczelni Vistula, Międzynarodowe Gimnazjum nr 51 oraz Liceum Ogólnokształcące Meridian. Wydarzenie objęła patronatem honorowym również Minister Edukacji Narodowej.

 

Drugi etap był dla uczniów, którzy w swoich szkołach poprawnie wykonali testy. Każdy matematyk miał do rozwiązania 15 zadań o bardzo różnym stopniu trudności – teraz będzie musiał zmierzyć się aż z 30 zadaniami.

Łukasz Sadkowski, współorganizator konkursu z Akademii Finansów i Biznesu Vistula, mówi: „Konkurs spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem uczniów z całej Polski. Do I etapu zgłosiło się aż 103 264 uczniów. To bardzo dobra wiadomość, zwłaszcza, że powszechnie uważa się, że matematyka nie należy do ulubionych szkolnych przedmiotów. To ważne także w kontekście kształcenia młodego pokolenia, ponieważ rynek pracy potrzebuje nie tylko humanistów, ale także ludzi o bardziej ścisłych zainteresowaniach”.

Konkurs matematyczny Pangea 2014 (Fot.freedigitalphotos.net)

Konkurs odbywa się corocznie od 2005 roku, a sam udział jest bezpłatny. Przeprowadzany jest w dziewięciu kategoriach wiekowych – od klasy 4 szkoły podstawowej do klasy 3 szkoły średniej.  W każdej kategorii zostaje nagrodzonych 20 uczniów. Organizatorzy dla tych, którzy najlepiej rozwiążą testy, fundują cenne nagrody: laptopy, tablety, kalkulatory i książki, pobyt w ośrodku wczasowym w Ogonkach na Mazurach czy stypendium na studia w Grupie Uczelni Vistula (dla licealistów). W tym roku w konkursie wzięło udział 103 264 uczniów.

Dodatkowe informacje o konkursie: www.pangea.edu.pl

 

 

Źródło: natablicy.pl, pangea.edu.pl
Marta Kozownicka

 

Komentarze:

 1. Ewa68 pisze: 2014/05/15 o 12:40

  To fakt…matematyka nie należy do powszechnie lubianych i łatwych przedmiotów. Ja nie wzięłabym udziału w takim konkursie, za słaba jestem

  (odpowiedz)
  • Janek67 pisze: 2014/05/15 o 16:40

   Matma nie jest taka zła, gorsza jest znacznie fizyka czy chemia

 2. Tomasz55 pisze: 2014/05/16 o 15:50

  Jeden ma predyspozycje do przedmiotów ścisłych ,a drugi do humanistycznych- proste

  (odpowiedz)

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

facebook