Konkurs matematyczny Pangea (Fot.freedigitalphotos.net)

Młodzi matematycy z całego kraju przyjechali do Uczelni Vistula

28 marca 2014 roku licealiści, gimnazjaliści i uczniowie szkół podstawowych wzięli udział w II etapie Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Pangea. Organizatorem konkursu byli: Grupa Uczelni Vistula, Międzynarodowe Gimnazjum nr 51 oraz Liceum Ogólnokształcące Meridian. Wydarzenie objęła patronatem honorowym również Minister Edukacji Narodowej.

 

Drugi etap był dla uczniów, którzy w swoich szkołach poprawnie wykonali testy. Każdy matematyk miał do rozwiązania 15 zadań o bardzo różnym stopniu trudności ? teraz będzie musiał zmierzyć się aż z 30 zadaniami.

Łukasz Sadkowski, współorganizator konkursu z Akademii Finansów i Biznesu Vistula, mówi: ?Konkurs spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem uczniów z całej Polski. Do I etapu zgłosiło się aż 103 264 uczniów. To bardzo dobra wiadomość, zwłaszcza, że powszechnie uważa się, że matematyka nie należy do ulubionych szkolnych przedmiotów. To ważne także w kontekście kształcenia młodego pokolenia, ponieważ rynek pracy potrzebuje nie tylko humanistów, ale także ludzi o bardziej ścisłych zainteresowaniach?.

Konkurs matematyczny Pangea 2014 (Fot.freedigitalphotos.net)

Konkurs odbywa się corocznie od 2005 roku, a sam udział jest bezpłatny. Przeprowadzany jest w dziewięciu kategoriach wiekowych ? od klasy 4 szkoły podstawowej do klasy 3 szkoły średniej.  W każdej kategorii zostaje nagrodzonych 20 uczniów. Organizatorzy dla tych, którzy najlepiej rozwiążą testy, fundują cenne nagrody: laptopy, tablety, kalkulatory i książki, pobyt w ośrodku wczasowym w Ogonkach na Mazurach czy stypendium na studia w Grupie Uczelni Vistula (dla licealistów). W tym roku w konkursie wzięło udział 103 264 uczniów.

Dodatkowe informacje o konkursie: www.pangea.edu.pl

 

 

Źródło: natablicy.pl, pangea.edu.pl
Marta Kozownicka

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook