UMK w Toruniu (Fot.Ananas96, wikipedia.pl)

Toruńskie uczelnie wystartowały już 30 kwietnia

Na studia, na UMK można zapisywać się już od kwietnia. Nie tylko tutaj, na maturzystów czekają nowe kierunki, ale także w prywatnych szkołach wyższych, które kuszą promocjami i nowymi specjalnościami.

 

UMK

Oferta Uniwersytetu Mikołaja Kopernika jest naprawdę bogata. Na studentów czeka aż 80 kierunków w Toruniu i Bydgoszczy. Otwarte zostały: chemia i technologia żywności, filologia klasyczna i studia śródziemnomorskie (powstałe z połączenia trzech już istniejących kierunków), nauczanie przyrody, turystyka i rekreacja.

Na inżynierię biochemiczną i optykę okularową z elementami optometrii zaprasza Collegium Medicum UMK.

Osoby chcące studiować w trybie niestacjonarnym mogą wybrać dodatkowo nowe kierunki: studia menedżersko-finansowe lub doradztwo podatkowe (studia II stopnia).

 

Wyższa Szkoła Bankowa

Pojawił się nowy kierunek, pedagogika oraz na innych 19 kierunkach nowe specjalności, takie jak: systemy informatyczne w finansach i rachunkowości, służby specjalne i policyjne, inżynieria zarządzania projektami graficznymi.

Szkoła postanowiła także uruchomić od nowego roku akademickiego prestiżowe podyplomowe studia MBA (Master of Business Administration), przygotowane we współpracy z amerykańską uczelnią Franklin University.

 

Toruńska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości

W ramach prowadzonych kierunków zostało otworzonych osiem nowych specjalności, m.in. bezpieczeństwo antykryzysowe, organizacja biur podróży i gastronomii, zarządzanie salonem. Kandydatów zachęca zniżkami i stypendiami.

 

Źródło: gazeta.pl
J. Jankowska

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook