WSB w Bydgoszczy (Fot.freedigitalphotos.net)

Co nowego będzie można studiować na WSB?

Wyższa Szkoła Bankowości w Bydgoszczy nie pozostaje w tyle i wciąż zaskakuje nowymi kierunkami. W roku akademickim 2014/2015, na studentów czeka prawo w biznesie i psychologia w biznesie. To dwa nowe kierunki.

Rekrutacja rozpoczęła się już w kwietniu. – Najlepsi maturzyści i studenci mogą liczyć nawet na zwolnienie z czesnego – informuje Magdalena Karpińska, pełnomocnik kanclerza bydgoskiej WSB ds. PR.

 

Prawo w biznesie

Program studiów został opracowany na podstawie wyników badań potrzeb przedsiębiorców. Planowane są cztery specjalności: prawo i finanse, prawo i zarządzanie przedsiębiorstwem, prawo w obrocie gospodarczym i prawo w zarządzaniu publicznym. Studenci nauczą się m.in.: wykorzystywania przepisów w praktyce, uczestniczenia w procesie pozyskiwania funduszy unijnych czy obsługiwania spółek prawa handlowego.

 

Psychologia w biznesie

Kierunek ma kształcić u studentów kompetencje menedżerskie i z zakresu HR, jak również pozwoli poznać mechanizmy zarządzania i rynku reklamy. Planowane są cztery specjalności: psychologia mediacji i negocjacji, psychologia menedżera, psychologia relacji biznesowych oraz psychologia rozwoju zawodowego. W trakcie studiów młodzi ludzie nauczą się m.in.: rozwiązywać konflikty w pracy i właściwie dobierać pracowników.

 

Więcej informacji o kierunkach i uczelni znajdziecie na stronie uczelni.

 

Źródło: gazeta.pl
J. Jankowska

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook