King Lear National Theatre Live po raz pierwszy w Multikinie

Wygraj bilety na ?King Lear? National Theatre Live w Multikinie!

Studiowac.pl wraz z Multikino i British Council, w ramach cyklu Teatry brytyjskie w Multikinie, zaprasza 17 czerwca na pokazy sztuki ?King Lear?. Spektakl w reżyserii Sama Mendesa (?Skyfall?) z Simonem Russellem Bealem w roli tytułowej.

Jest to tragedia Szekspira, określana jako jedno z jego największych dokonań, wyreżyserował Sam Mendes („Skyfall”, „American Beauty”, „Droga do zatracenia”). Doskonałej reżyserii towarzyszy znakomita obsada, w roli tytułowej Simon Russell Beale uznany przez magazyn „The Independent” za jednego z najlepszych aktorów teatralnych w Wielkiej Brytanii.

King Lear National Theatre Live po raz pierwszy w Multikinie?King Lear? to opowieść władcy mitycznej Brytanii, który dożywszy starości postanawia podzielić swoje królestwo między trzy córki. Zanim to jednak nastąpi Król żąda, by córki wyznały mu, jak bardzo go kochają. Dwie starsze siostry pochlebstwami oczarowują króla. Najmłodsza, Kordelia, która kocha prawdziwie, nie mówi ojcu nic. Zostaje więc wydziedziczona i wyklęta. Goneryla i Regana, choć otrzymały swoje części królestwa, nie zamierzają jednak opiekować się starym królem.

Obsada/Produkcja:
Reżyseria: Sam Mendes
W roli tytułowej: Simon Russell Beale
Czas trwania: ok. 220 min.
Pokaz w wersji oryginalnej w jakości High Definition z polskimi napisami.

?King Lear? National Theatre Live zobaczymy we wtorek 17 czerwca o godzinie 18.00 w 13 kinach sieci Multikino. Zapraszamy do kin: Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady Wrocławskie.

Dla użytkowników studiowac.pl przeznaczona jest specjalna podwójna darmowa wejściówka na ten spektakl do Multikina Poznań Stary Browar lub Gdynia, aby ją zdobyć wystarczy wejść na nasz Fanpage, znajdziesz tam więcej szczegółów. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

 

Studiowac.pl

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook