Badania pokazują, że Polacy mimo kryzysu wciąż chętnie podróżują. Co więcej, polska branża wciąż będzie się rozwijać, więc zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie także będzie się zwiększać.
Opis kierunku
Kierunek Przewodnictwo i Pilotaż jest dyscypliną turystyki, gdzie świadczone są usługi turystom indywidualnym lub grupie. Zajęcia pozwolą studentom przygotować się do oprowadzania wycieczek, opowiadania uczestnikom wycieczki o kraju, odwiedzanych miejscach, obszarach i obiektach turystycznych. Nauczą się oni także sprawować opiekę nad grupą turystów.
Dodatkowo, będąc opiekunem grupy służyć oni będą za tłumaczy, co wiąże się z dużym naciskiem na naukę języka obcego.
Idealny kandydat
Jeśli lubicie przygody i podróżowanie, jak również z łatwością otwieracie się na nowe miejsca, kulturę i ludzi – to ten kierunek jest dla Was idealny.
W związku z tym, iż w dużej mierze jest to praca z ludźmi, przydadzą się takie umiejętności jak uważne słuchanie, opanowanie, dyscyplina i nieugiętość w podejmowaniu decyzji.
Nie zapomnijcie także o nauce języków obcych :)
Rekrutacja
Studia stacjonarne i niestacjonarne I stopnia. O przyjęciu na ten kierunek decyduje ilość punktów uzyskana na maturze. Nie ma większych wymagań, dotyczących konkretnych przedmiotów.
Program nauczania
Niektóre przedmioty realizowane na tym kierunku:
- filozofia i etyka,
- socjologia,
- ochrona własności intelektualnej,
- historia architektury i sztuki,
- fizjologia człowieka,
psychologia,
- ekologia i ochrona środowiska,
- prawo w turystyce,
- ekonomia,
- zarządzanie,
- biologia rozwoju człowieka,
- edukacja zdrowotna,
- podstawy turystyki,
- podstawy rekreacji,
- geografia turystyczna,
- krajoznawstwo,
- obsługa ruchu turystycznego,
- ekonomika turystyki i rekreacji,
- podstawy hotelarstwa,
- zagospodarowanie turystyczne i rekreacyjne,
- przemysł turystyczny w Polsce i na świecie,
- pilot a grupa,
- geografia społeczno – ekonomiczna,
- turystyka na obszarach chronionych,
- zarządzanie i organizacja,
- regiony turystyczne świata i Polski,
- turystyka na obszarach wiejskich,
- ekoturystyka,
- metodyka i etyka przewodnictwa,
- turystyka dzieci i młodzieży,
- pierwsza pomoc medyczna.
Specjalizacje i specjalności
Brak specjalizacji i specjalności na tym kierunku.
Przewodnictwo i pilotaż a rynek pracy
Absolwenci przygotowani są do pracy:
- jako piloci i przewodnicy grup wycieczkowych,
- w biurach podróży,
- w instytucjach organizujących i badających ruch turystyczny.
Źródło: kierunki.net
J. Jankowska
praca w biurze podróży- jak dla mnie marzenie!!!!
Uwielbiam przygody i podróżowanie, więc to coś dla mnie!!!
Ja też ale pracować w biurze podróży to bym nie chciała
Ale to ciezka praca i malo co ma zwiazanego z podrozowaniami a raczej stricte z praca biurową
Witam! W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Waszym Doradcą Online. Chętnie odpowiem na wszystkie nurtujące pytania dotyczące studiowania na naszej uczelni. Zachęcam do podjęcia dyskusji. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online Akademia Finansów i Biznesu Vistula
Aby zostać pilotem wycieczek nie trzeba kończyć studiów kierunkowych, czyli turystyki i rekreacji. Wiedzę i umiejętności niezbędne w tym zawodzie można zdobyć np. podczas kursu pilota wycieczek (ja kończyłam https://kadryturystyki.pl/kurs-pilota-wycieczek/). Praca trudna, bo odpowiedzialna i stresująca ale ciekawa i dająca wiele możliwości. Jeżeli kochasz podróżować to dzięki pracy jako pilot wycieczek masz możliwość odwiedzenia najdalszych zakątków, poznania ludzi i przeżycia przygody Twojego życia!
@doradca czy wasza uczelnia oferuje coś w stylu ‚turystyka i rekreacja’? Czy ciężko po tym kierunku jest znaleźć pracę ?
Wow, coś nowego! Nie słyszałam wcześniej o takim kierunku studiów skoncentrowanym głównie na pilotażu i przewodnictwu. Studiowałam turystykę i rekreację, ale same studia nie dały mi takiej wiedzy praktycznej co kursy w http://www.kadryturystyki.pl. Tam właśnie robiłam kursy na pilota wycieczek, rezydenta i pracownika biura podróży, w trakcie których nauczyłam się znacznie więcej niż na studiach!
Doradca czy vistula oferuje kierunki zwiazane z branżą turystyczną ?
Witaj, triper! Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula oferuje takie kierunki. Czy jesteś zainteresowany jakimś konkretnym kierunkiem studiów? Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula
@Alice dużo zależy od Ciebie czy chociaż od lokalizacji twojego miejsca zamieszkania.
@triper zgadzam sie, raczej to praca biurowa niż turystyka ;d
A absolwent po tym kierunku gdzie może szukać pracy oprócz w sumie w biurach podróży lub jako przewodnik ?
@Doradca ja jestem zainteresowany czymś związanym z prowadzeniem biznesu z zakresu hotelarstwa i agroturystyki czy coś pokrewnego znajdę na tej uczelni?
@Alice po takich kierunkach zazwyczaj o prace nie jest łatwo a w dobie wirusa to już wgl ciężko moim zdaniem.
Witaj, Kamil! W Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula są w ofercie takie kierunki jak Coaching Stylu Życia, Turystyka i Rekreacja, Dietetyka. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula
@Doradca A czy kierunek turystyka i rekreacja ma później jakieś specjalizacje? Czy są to studia jednolite czy osobno lic i mgr?
@kamil No msz rację, wirus nieźle namieszał, ale trzeba się jakoś w tym odnaleźć i dalej działać. Studiować przecież dalej trzeba tak samo jak z pracą, za cos trzeba żyć…
Alice sądzę, że teraz jednolite są jedynie studia lekarskie i prawnicze. Ja jestem na vistuli na inżynierce i nie słyszałem jeszcze o jednolitych studiach na tej uczelni. Ale jestem na 1 roku więc mogę jeszcze nie do końca się znać. Tak czy siak uczelnie mogę polecić