akustyk biur (fot.freedigitalphotos.net)akustyk biur (fot.freedigitalphotos.net)

Zawód: Akustyk biur

 

 

Szukasz ciekawego, nowego sposobu na życie i interesujesz się aranżacją wnętrz? To może być zawód odpowiedni dla Ciebie!

 

Zawód akustyk biur

Praca polega na projektowaniu przestrzeni biurowych czy sal konferencyjnych w taki sposób, aby były one jak najbardziej komfortowe, przestronne i odpowiednio akustyczne, przy jak najmniejszych kosztach.

cisza w biurzeWażne jest, aby osoba pracująca na takim stanowisku posiadała wiedzę na temat czynników akustycznych, o tym jak dźwięk wpływa na pracowników, oraz posiadała umiejętność ekonomicznego szacowania zagospodarowania przestrzeni. Musi również znać odpowiednie parametry budowlane i posiadać wiedzę dotyczącą systemów nagłośnienia w pomieszczeniach biurowych w kontekście bezpieczeństwa i użyteczności.

Akustyk biur powinien być osobą ambitną, kreatywną, obowiązkową i skrupulatną. Wymagana jest dokładność i perfekcja.

 

Wykształcenie

Osoba ubiegająca się o stanowisko akustyka biur musi mieć wykształcenie wyższe techniczne np:

Ile zarabia akustyk biur?

Zarobki akustyka biur uzależnione są od ilości i wielkości wykonywanych zleceń. Najczęściej wynagrodzenie miesięczne waha się miedzy 2 200 zł(brutto), a 3 300 zł(brutto).

Opinie o zawodzie

projektowanie domu„Bardzo ciekawe, nowe rozwiązanie dla osób interesujących się nie tylko architekturą. Duży rynek i ciągle powstające nowe biurowce nie pozwolą się nudzić na takim stanowisku. ”

„Wiadomo, iż praca w hałaśliwym biurze, zmniejsza efektywność pracy, obniża koncentrację. Statystyki mówią, że w takich warunkach, trudniej nam podejmować ryzykowne decyzje. Myślę, więc, że praca akustyka biur jest bardzo istotna dla każdej firmy oraz jej dalszych sukcesów. ”

m.niewiarowska

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook