Matura z informatyki rozszerzonej składała się z dwóch części: pisemnej oraz praktycznej (rozwiązywana na komputerze). Łącznie do wykonania było 6 zadań złożonych, po 3 w każdym arkuszu.
(Część pisemna) W zadaniu 1 należało wybrać, która odpowiedź jest prawdziwa, a która fałszywa. Pytania dotyczyły między innymi algorytmu, liczb dziesiętnych czy schematu Hornera. Następne zadanie wymagało znajomości punktów kratowych ? w podpunktach maturzyści musieli uzupełnić tabelkę oraz rozpisać algorytm. W zadaniu 3 polecenia dotyczyły algorytmu, który umożliwia obliczenie największego wspólnego dzielnika dwóch liczb naturalnych, z których co najmniej jedna jest większa od 0.
(Część praktyczna) Zadanie 4 dotyczyły iteracji. Należało wykonać kilka obliczeń związanych z układem równań, które generują obraz, znany jako smok Heighwaya. Następne polecenie składało się z kilku podpunktów, w których maturzyści musieli poradzić sobie z parami słów. W ostatnim zadaniu trzeba było utworzyć różnego rodzaju zestawienia danych dołączonych do polecenia.
Pobierz arkusz w PDF na swój komputer:
Część 1 (pobierz plik PDF)
Część 2 (pobierz plik PDF)
Lub zobacz go online:
A.Szczykutowicz, źródło: CKE