Konkurs Astrolabium (Fot.freedigitalphotos.net)

Astrolabium po raz trzeci

III Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Astronomicznego ?Astrolabium? potrwa do końca lutego 2015 r. Organizowany jest przez Fundację dla Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Fundację ?Akademia Astronomii?.

 

Czym jest Astrolabium?

Konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów ogólnokształcących, którzy startują w czterech grupach: klasy I-III szkół podstawowych, klasy IV-VI szkół podstawowych, klasy gimnazjum, klasy liceum ogólnokształcącego. Etap testowy konkursu odbędzie się w marcu 2015 roku w siedzibie każdej zgłoszonej szkoły.

Konkurs składa się z dwóch etapów:

  1. Samodzielne lub z pomocą nauczyciela wykonanie przez uczniów doświadczeń z zakresu astronomii i nauk przyrodniczych. Doświadczenia są dostępne na stronie internetowej dwa miesiące przed planowanym testem.
  2. uczniowie odpowiadają na pytania testowe. W pytaniach tych ok. 40-50% stanowi problematyka z wcześniej wykonywanych przez ucznia doświadczeń.

 

Nagrody

Oprócz nagród rzeczowych i dyplomów, będzie można indywidualnie zwiedzić Obserwatorium Astronomiczne Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

 

Więcej: www.astrolabium.edu.pl

 

J. Jankowska

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook