E-podręczniki (Fot.freedigitalphotos.net)

Czy e-podręczniki się obronią?

Już jesienią 2015 roku w polskich szkołach pojawi się zestaw kilkudziesięciu e-podręczników do nauczania, które mogą zrewolucjonizować szkolnictwo. Czy to oznacza koniec dźwigania książek?

 

Czym są e-podręczniki?

E-podręcznik to coś więcej, niż tylko aplikacja oparta na podstawie programowej. To także e-zasoby ? czyli wszystkie wartościowe materiały edukacyjne, które są dostępne w internecie.

W sieci przybywa coraz więcej e-zasobów. Wprawdzie większość z nich jest w języku angielskim, ale są także i polskie zbiory. Dzięki nim nauczyciele mogą zdobyć ciekawe materiały ilustrujące dane zagadnienie, a następnie podłożyć dźwięk, zanimować, stworzyć prezentację online, zamienić na film, podkast, itp.

Rządowe e-podręczniki będą dostępne dla każdego. Zatem każdy z Was będzie mógł ten materiał wziąć i przerobić po swojemu. Zupełnie legalnie.

O tym, jaką zmianę w szkole powodują e-podręczniki i e-zasoby rozmawiali podczas konferencji ?INSPIRACJE 2014 ? Jak uczynić polską szkołę jeszcze lepszą?? Dariusz Stachecki (wicedyrektor Gimnazjum w Nowym Tomyślu) i Jacek Ścibor (Zespół Szkół w Chrząstawie Wielkiej, założyciel grupy Superbelfrzy RP).

Zapraszamy na energetyzujące wystąpienie:

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook