brak matury - co dalej (fot. freedigitalphotos.net)

Brak matury? To nie musi być koniec Twojej edukacji!

Brak matury, to nie tragedia. Wciąż możesz poszerzać swoją wiedzę i zadbać o własną edukację.

Większość maturzystów trzyma się nadziei, że w czasie egzaminu maturalnego zadania nie sprawią dużych problemów. Co natomiast macie zrobić, jeśli nie traficie w klucz odpowiedzi a pytania okażą się dla Was „czarną magią”? Co, jeżeli zabraknie kilka punktów do zdania egzaminu dojrzałości? Nic straconego. Jak się mówi, „nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem” i trzeba pomyśleć nad inną możliwością kontynuowania swojej edukacji.

Z każdym rokiem powstaje coraz więcej szkół policealnych. Przykładowo możecie zapisać się na kierunki: administracja, hotelarstwo, informatyka, kosmetyka, logistyka, organizacja reklamy, rachunkowość, czy turystyka. Oczywiście podałam tylko kilka przykładów, ale musicie wiedzieć, że oferta jest naprawdę bogata. Warto również dodać, że niektóre ze szkół dają możliwość uczestniczenia na zajęcia bezpłatnie. Nie zapomnijcie również o możliwości skorzystania z wielu kursów, dzięki którym będziecie mogli nadal poszerzać swoją wiedzę.

Dlaczego warto zainteresować się tego typu szkołami? Odpowiedź jest banalna. Nie ma powodu, abyście tracili cały rok, skoro możecie kształcić się dalej. Jeżeli macie już upatrzony kierunek studiów, możecie spróbować dostać się na niego w następnym roku. Natomiast, do tego czasu powinniście pomyśleć właśnie o takiej szkole.

W dzisiejszych czasach wszelkiego rodzaju kursy są bardzo pożądane przez pracodawców. Ich posiadanie świadczy o szerokich zainteresowaniach kandydatów, oraz chęci uczenia się i poznawania nowych rzeczy. Warto zapisać się na kurs języka obcego w szkołach prywatnych i przystąpić do egzaminu FCE, który wymagany jest na studiach państwowych. Jeżeli zdacie go wcześniej, automatycznie zostaniecie z niego zwolnieni podczas studiów, nie mówiąc o korzyściach płynących z dobrej znajomości języka.

Joanna Jankowska

 

Komentarze:

  1. Darek89 pisze: 2012/07/05 o 15:04

    dokładnie, brak matury to nie tragedia, ja jeszcze jej nie mam, ale wcale nie czuje się gorszy!!!

    (odpowiedz)

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

facebook