Najbardziej stresujące zawody (fot.wikimedia.org)Najbardziej stresujące zawody (fot.wikimedia.org)

Najbardziej stresujące zawody

Poniżej prezentujemy zestawienie najbardziej stresujących zawodów. Jeśli lubisz pracę pod presją i adrenalinę – być może znajdziesz tu coś dla siebie, jeśli jednak wolałbyś wieść spokojne i pozbawione niespodzianek życie zawodowe – trzymaj się od nich z daleka!

Miejsce 4

Okazuje się, że jKorek samochodowy (fot.pixabay.com)eden z najbardziej stresogennych zawodów jest związany z komunikacją i transportem. Czwarte miejsce na naszej liście zajęli zawodowi kierowcy. Stres powoduje przede wszystkim udział w wypadkach i innych zdarzeniach drogowych, a także kontakt z (często irytującymi) pasażerami, klientami, policją czy też kłótnie z innymi uczestnikami ruchu itd.

Miejsce 3

Na ogromny stres narażone są również osoby pracujące w mediach i reklamie oraz w biznKamera (fot.pixabay.com)esie. Dziennikarze, fotoreporterzy, specjaliści ds. promocji i reklamy, kadra zarządzająca Wszystkie te stanowiska charakteryzuje praca pod ogromną presją czasu, wymóg spełnienia wszystkich oczekiwań szefa oraz podejmowanie ważnych decyzji. W przypadku dziennikarza i fotoreportera stres mogą wywołać także częste i dalekie podróże np. w miejsca działań wojennych.

Miejsce 2

Za stresujące uznano również zawody społeczne, takie jak: lekarz, pielęgniarka, pracownik socjalny, nauczyciel. Ciągły kontakOperacja (fot.pixabay.com)t z innymi ludźmi (często występujące konflikty) może szybko doprowadzić do wypalenia zawodowego. Osoby pracujące na takich stanowiskach często czują się odpowiedzialne za swoich podopiecznych, nie zarabiają zbyt wiele i pracują z przestarzałym sprzętem, który już dawno powinien zostać wymieniony, ale brakuje na to funduszy. Ponadto pracownicy szpitali mają cały czas kontakt z cierpieniem i śmiercią, pracownicy opieki społecznej  z biedą, patologią itd.

Miejsce 1

Na czele listy najbardziej stresujących zawodów znajdują się przedstawiciele służb mundurowych, czyli m.in.: strażacy, policjanci, wojskowi. Osoby będące na takich stanowiskach obarczone są ogromną odpowiedzialnością , często mają do czynienia z niebezpiecznymi sytuacjami i nierzadko odpowiadają za życie ludzkie. Muszą także podejmować istotne decyzje pod presją czasu.Policja (fot.pixabay.com)

Jeśli chciałbyś podjąć pracę w jednym z powyższych zawodów – zastanów się dobrze czy jej podołasz. Długotrwały stres może wpłynąć na Twoje zdrowie.

K. M., źródło: postawnaswoim.pl

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook