źródło: przystanekuroda.plźródło: przystanekuroda.pl

Jak spędzimy wolny czas na studiach?

Studia to nie tylko czas spędzony przy nauce, lub wypełnianiu innych obowiązków uczelnianych. Każdy student dysponuje sporą dawką czasu wolnego, który może wykorzystać w dowolny sposób, a jest ich całe mnóstwo. Wystarczy jedynie wybrać ten, który nas interesuje w danym momencie i wykorzystać jego możliwości w stu procentach.

Pierwszy, najczęściej wykorzystywany sposób spędzenia wolnego czasu to wyjście do kina. Zdecydowana większość studentów preferuje relaks w sali kinowej przy ulubionej, lub interesującej produkcji. Rozwiązanie to ma zarówno swoje wady, jak i zalety. Jako wady możemy zaliczyć to, że danego filmu nie oglądamy sami. Razem z nami są inni widzowie, dlatego skupienie się na filmie może okazać się utrudnione. Wizyta w kinie również kosztuje. Czeka nas zakup nie tylko biletu, ale również popcornu, czy napoju, dlatego studencki budżet, w niektórych przypadkach może tego nie udźwignąć. Zaletą jest możliwość obejrzenia wyjątkowego filmu.

źródło: przystanekuroda.pl

Wyjście do kina niestety jest drogie, dlatego wciąż duża część osób jako alternatywę kina traktuje pozostanie w mieszkaniu, lub akademiku. Spędzenie wolnego czasu w czterech ścianach nie jest dobrą perspektywą spędzenia popołudnia, dlatego trzeba sobie ten czas urozmaicić. Warto jest zaprosić znajomych nie tylko z naszego pokoju, ale również zaprzyjaźnione osoby studiujące razem z nami, a także zamówić pizzę. Wybrana pizzeria dostarczy jedzenie w momencie, gdy wy możecie oddawać się ulubionej rozgrywce w grze komputerowej, czy oglądać transmisję meczu. Wybór zarówno jedzenia, jak i atrakcji spotkania zależy od was.

Raport ?Talerz Polaka 2015? jasno wskazuje, że większość zamówień jedzenia online zostało wykonanych i zrealizowanych w dni wolne od pracy. Może to świadczyć tylko o tym, że polskie społeczeństwo w trakcie wypoczynku preferuje wysokiej jakości potrawy dostarczane z ulubionej restauracji. Ponadto 40% zamówień dokonywanych jest po godzinie 18. Jest to idealna pora kolacji, dlatego warto zadbać, aby ostatni posiłek był pełnowartościowy.

źródło: przystanekuroda.pl

Podczas studiów zawiązują się przyjaźnie i bliższe relacje, dlatego nie można zapomnieć o naszych przyjaciołach i drugiej połówce. Jeden z wolnych wieczorów zaplanujmy na wspólny spacer, lub spotkanie w zamkniętym gronie. Pozwoli to nie tylko zająć nasz wolny czas, ale również zacieśni relacje. Szczególne ważne są spotkania w trakcie ważnych wydarzeń, dlatego nie można o nich zapomnieć.

Duże grono studentów, zwłaszcza kierunków związanych z historią preferuje odwiedzenie miejsc takich, jak muzea, czy miejsca pamięci. Wizyta w nich to nie tylko możliwość spędzenia wolnego czasu, ale również nauka. Eksponaty i tablice pamiątkowe są idealnym źródłem wiedzy na temat poprzednich czasów. Ponadto w trakcie wycieczek dostępny jest przewodnik, który swoimi opowieściami wzbogaca całą ekspozycję. Mimo wszystko do odwiedzenia wybranego muzeum zachęcamy nie tylko studentów historii, ponieważ każdy powinien dysponować odpowiednią wiedzą.

Nie można zapominać o możliwościach takich, jak wyjście do klubu nocnego. Miejsce to pozwala nie tylko spotkać się z przyjaciółmi, ale również wspólnie potańczyć, czy poznać nowe osoby. Kluby nocne wybierane są przez studentów, którzy są bardzo towarzyscy i chętnie nawiązują nowe relacje. Planując spędzenie wieczoru w klubie warto jednak pamiętać o kolejnym dniu. Imprezy często kończą się o późnej porze, dlatego należy upewnić się, czy kolejnego dnia nie mamy ważnych egzaminów, czy kolokwiów, ponieważ niewyspanie może doprowadzić do problemów z koncentracją w trakcie testu.

Po wyjeździe na studia zyskujemy wręcz nieograniczone możliwości. Spowodowane jest to poczuciem pełnej wolności. Nie jesteśmy przez nikogo kontrolowani, dlatego nasz czas możemy wykorzystać w dowolny sposób. Nie można jednak zapomnieć o nauce i obowiązkach uczelnianych, ponieważ to właśnie w celu zdobycia wiedzy zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie studiów na wybranej uczelni.

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook