W stronę zmian - konferencjaW stronę zmian - konferencja

Bądź zmianą! – jak oswoić i pokierować tym, co nieuniknione, czyli „W stronę zmian”!

Już 19-21 maja 2017 r. na UJ odbędzie się XI edycja projektu „W stronę zmian” organizowanego przez Koło Nauk Psychologicznych PRAGMA. Koło działa przy Instytucie Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Konferencja skupiać się będzie na oswajaniu zmiany – tak, byśmy mogli zacząć traktować ją jako nieodzowną część naszego życia, a przy okazji czerpać z niej to, co dobre. Podczas 3 dni projektu uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach z różnych obszarów tematycznych i poszerzyć zarówno swoją wiedzę teoretyczną, jak i umiejętności praktyczne.

Konferencja jest realizowana pod patronatem portalu Studiowac.pl oraz m. in magazynu psychologicznego „Charaktery” i portalu plasterek.pl. To wydarzenie, jak twierdzą organizatorzy, jest inne niż wszystkie – to zdecydowanie coś więcej niż ciekawe prelekcje poszerzające wiedzę teoretyczną w różnych dziedzinach. Realizując ten projekt, jako studenci psychologii stosowanej UJ, chcemy pokazać jak korzystać z bogactw oferowanych przez setki badań i odkryć naukowych z zakresu psychologii wcielając je w swoją codzienność.

XI edycja będzie poświęcona w szczególności temu, by oswoić zmianę – zastanowić się nad swym nastawieniem wobec niej, a nawet nauczyć się działać tak, by sprzyjać tym dobrym i korzystnym zmianom. Każdy z nas przecież chciałby, by coś w jego otoczeniu, a nawet na większą skalę było inaczej – nie ważne, czy chodzi o problem dużej wagi, czy z pozoru mało istotny. Warto więc rozważyć nieco głębiej słowa Gandhiego, by być zmianą, jaką chcemy widzieć w świecie. I nawet jeśli jest to zmiana początkowo niechciana i niespodziewana – wycisnąć z niej tyle dobrego, ile tylko się da.

„W stronę zmian” oferuje uczestnikom serię warsztatów w kilku zakresach tematycznych – tak, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Będzie o wzajemnym wpływie ciała i umysłu, wpływie społecznym, poruszymy też niezwykle aktualną kwestię mediów, stereotypów i tolerancji, ale i zajmiemy się uważnością oraz wskazówkami dla przyszłych psychologów. Trzy dni szkoleniowe z pewnością będą inspirującym doświadczeniem, ale chcemy, by tym razem było to coś więcej niż jedynie krótki przypływ inspiracji – chcemy przeprowadzić Was przez zmianę! Koniecznie bądź z nami w tych dniach!

Więcej informacji na facebooku oraz na stronie internetowej projektu.

 

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook