studia-online-vistula

Studia online – nowoczesny i przyszłościowy sposób na zdobycie wykształcenia

Studiowanie przez Internet cieszy się coraz większą popularnością. Trudno się temu dziwić – ze wszystkich możliwości oferowanych przez szkolnictwo wyższe, ani studia licencjackie, ani magisterskie (nawet niestacjonarne) nie dają takiej swobody. Paradoksalnie, studia online wymagają od studentów znacznie większej dyscypliny, niż studia stacjonarne. Na czym polegają i dla kogo są studia online?

Studia online – dla kogo?

Studia online dedykowane są przede wszystkim osobom, które z rozmaitych przyczyn nie mogą uczestniczyć w tradycyjnych zajęciach na uczelni. Jest to doskonała forma zdobywania wiedzy dla osób pracujących, podróżujących czy zamieszkujących małe miejscowości. Studia online będą także najlepszym wyborem dla osób, które z rozmaitych przyczyn prowadzą nieregularny tryb życia. Studiować może więc każdy – niezależnie od miejsca zamieszkania, trybu pracy i ograniczeń czasowych. Należy jednak podkreślić, że skuteczność wirtualnego studiowania zależy głównie od determinacji i samodyscypliny słuchacza.

Na czym polegają studia online?

W istocie studia online odbiegają od studiów tradycyjnych jedynie formą przekazu. W większości odbywa się on za pośrednictwem nowoczesnych platform e-learningowych, opartych na najnowszej technologii informacyjno-komunikacyjnej. Studenci słuchają wykładów udostępnionych na platformie w formie audiowizualnej. Podobnie jak w tradycyjnym modelu zdobywania wiedzy, student sam decyduje o uczestnictwie w wykładach. Raz na kilka tygodni studenci spotykają się fizycznie z wykładowcami na zajęciach. Kolokwia oraz egzaminy mogą odbywać się zarówno w formie wirtualnej, jak i rzeczywistej. Absolwenci wirtualnych studiów otrzymują dyplom identyczny jak studenci studiów niestacjonarnych.

Dlaczego warto studiować online?

Niewątpliwą zaletą studiów online jest brak skostniałych ram edukacyjnych. To słuchacz decyduje czy woli poświęcić cały dzień na wysłuchanie kilku wykładów, czy też systematycznie robić to codziennie. Ze względu na własną organizację nauki, brak przerw świątecznych i ferii, studia online mogą trwać krócej. Ukończenie tradycyjnych studiów 5-letnich możliwe jest nawet w ciągu 3 lat. Słuchacze realizują zajęcia w domu, podróży, na wakacjach, a nawet w czasie przerwy w pracy. Podstawowym warunkiem, koniecznym do uczestnictwa w wykładach, jest nieprzerwany dostęp do dobrej jakości łącza internetowego.

Jaka cena za studia online?

W odróżnieniu od większości tradycyjnych studiów dziennych, za studiowanie online trzeba zapłacić. Stawki są zróżnicowane. Dla przykładu za rok studiów z zarządzania np. na platformie https://www.vistula.edu.pl, słuchacz zapłaci 4500 zł. Przewagą studiowania tutaj jest jednak możliwość osobistego kontaktu z wykładowcami, ponieważ program studiów przewiduje część wykładów w formie stacjonarnej – tak, by prowadzący zajęcia mogli lepiej poznać swoich studentów i w razie wątpliwości wyjaśnić pewne zagadnienia na żywo. Ponadto zróżnicowany program, wygoda i jakość materiałów w pełni wynagradzają tę kwotę.

 

Komentarze:

 1. Joanna pisze: 2019/10/28 o 15:56

  Dzień dobry
  Mam pytanie ile trwają studia licencjackie ( online ) u państwa ile kosztują , czy można płacić ratami ? I co ile tygodni jest zjazd ?

  (odpowiedz)
 2. Alice pisze: 2020/07/16 o 14:33

  Według mnie forma kształcenia online to super pomysł, wiedza ta sama co na studiach stacjonarnych, można w dowolnym czasie realizować sobie wykłady i zajęcia, z wyjątkiem jakiś zjazdów i zajęć live, do tego jak ktoś dobrze sobie to wszystko poukłada to można i pracować, nie marnuje się czasu na dojazdy i okienka, same plusy :D

  (odpowiedz)
 3. DoradcaOnlineVistula pisze: 2020/07/17 o 15:55

  Witaj, Joanna! Studia licencjackie w trybie online trwają 3 lata, czyli 6 semestrów. Dokładna cena zależy od kierunku, który wybierzesz. Opłaty za czesne oczywiście można rozłożyć na raty. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  (odpowiedz)
 4. DoradcaOnlineVistula pisze: 2020/07/17 o 15:56

  Witaj, Alice! Cieszę się, że podoba Ci się taki tryb studiowania :) Czy podjęłaś się już takich studiów? Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  (odpowiedz)
 5. Zuzanka pisze: 2020/07/18 o 14:50

  @Alice ogólnie nie byłam przekonana do takiego trybu studiowania, ale z racji sytuacji jaka się pojawiła chyba każdy student doświadczył tego trybu i nie jest taki zły, ba nawet mi się spodobał. Można było poczuć taką swobodę w studiowaniu :)
  @Doradca no ja właśnie chce podjąć ten tryb na II stopniu

  (odpowiedz)
 6. tymek pisze: 2020/07/19 o 15:07

  @Doradca raty to dobra propozycja i jest zdecydowanie łatwiej.
  @doradca czy studia online są w jakiś sposób gorsze?

  (odpowiedz)
 7. Lambada pisze: 2020/11/03 o 02:29

  Nie dziwię się niechęci do studiowania przez Internet wszystkim, którzy zostali przymuszeni do takiej formy pracy przez pandemię. Są przecież kierunki studiów, których nie da się prowadzić on line. Np. nie da się prowadzić zajęć laboratoryjnych on line. Jednak z nauki przez Internet są zadowoleni studenci, którzy świadomie wybierają studia on line np. na Polskim Uniwersytecie Wirtualnym, który od lat prowadzi wiele różnych kierunków on line odpowiednio przygotowanych, także łączonych ze zjazdami dla zajęć praktycznych.

  (odpowiedz)
 8. Nina pisze: 2020/11/28 o 21:51

  @lambada na szczęście nie mam z tym problemu. Co prawda jest to coś nowego i trzeba było się przyzwyczaić, ale jest to coś nowego i mi pasuje taka forma

  (odpowiedz)
 9. alice pisze: 2020/12/03 o 19:52

  @doradca owszem, zdecydowałam się na zarządzanie online i jestem bardzo zadowolona. Nie sądziłam, że wszystko może być tak sprawnie ogarnięte!

  (odpowiedz)
 10. kamil pisze: 2020/12/07 o 16:25

  Ja studiuję online na Vistuli i jestem bardzo zadowolony z poziomu i jakości studiów. Mogę dzięki temu łączyć pracę, dobre wykształcenie i nie muszę opuszczać rodzinnego miasta.

  (odpowiedz)

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

facebook