studia-online-vistula

Studia online ? nowoczesny i przyszłościowy sposób na zdobycie wykształcenia

Studiowanie przez Internet cieszy się coraz większą popularnością. Trudno się temu dziwić – ze wszystkich możliwości oferowanych przez szkolnictwo wyższe, ani studia licencjackie, ani magisterskie (nawet niestacjonarne) nie dają takiej swobody. Paradoksalnie, studia online wymagają od studentów znacznie większej dyscypliny, niż studia stacjonarne. Na czym polegają i dla kogo są studia online?

Studia online ? dla kogo?

Studia online dedykowane są przede wszystkim osobom, które z rozmaitych przyczyn nie mogą uczestniczyć w tradycyjnych zajęciach na uczelni. Jest to doskonała forma zdobywania wiedzy dla osób pracujących, podróżujących czy zamieszkujących małe miejscowości. Studia online będą także najlepszym wyborem dla osób, które z rozmaitych przyczyn prowadzą nieregularny tryb życia. Studiować może więc każdy – niezależnie od miejsca zamieszkania, trybu pracy i ograniczeń czasowych. Należy jednak podkreślić, że skuteczność wirtualnego studiowania zależy głównie od determinacji i samodyscypliny słuchacza.

Na czym polegają studia online?

W istocie studia online odbiegają od studiów tradycyjnych jedynie formą przekazu. W większości odbywa się on za pośrednictwem nowoczesnych platform e-learningowych, opartych na najnowszej technologii informacyjno-komunikacyjnej. Studenci słuchają wykładów udostępnionych na platformie w formie audiowizualnej. Podobnie jak w tradycyjnym modelu zdobywania wiedzy, student sam decyduje o uczestnictwie w wykładach. Raz na kilka tygodni studenci spotykają się fizycznie z wykładowcami na zajęciach. Kolokwia oraz egzaminy mogą odbywać się zarówno w formie wirtualnej, jak i rzeczywistej. Absolwenci wirtualnych studiów otrzymują dyplom identyczny jak studenci studiów niestacjonarnych.

Dlaczego warto studiować online?

Niewątpliwą zaletą studiów online jest brak skostniałych ram edukacyjnych. To słuchacz decyduje czy woli poświęcić cały dzień na wysłuchanie kilku wykładów, czy też systematycznie robić to codziennie. Ze względu na własną organizację nauki, brak przerw świątecznych i ferii, studia online mogą trwać krócej. Ukończenie tradycyjnych studiów 5-letnich możliwe jest nawet w ciągu 3 lat. Słuchacze realizują zajęcia w domu, podróży, na wakacjach, a nawet w czasie przerwy w pracy. Podstawowym warunkiem, koniecznym do uczestnictwa w wykładach, jest nieprzerwany dostęp do dobrej jakości łącza internetowego.

Jaka cena za studia online?

W odróżnieniu od większości tradycyjnych studiów dziennych, za studiowanie online trzeba zapłacić. Stawki są zróżnicowane. Dla przykładu za rok studiów z zarządzania np. na platformie https://www.vistula.edu.pl, słuchacz zapłaci 4500 zł. Przewagą studiowania tutaj jest jednak możliwość osobistego kontaktu z wykładowcami, ponieważ program studiów przewiduje część wykładów w formie stacjonarnej – tak, by prowadzący zajęcia mogli lepiej poznać swoich studentów i w razie wątpliwości wyjaśnić pewne zagadnienia na żywo. Ponadto zróżnicowany program, wygoda i jakość materiałów w pełni wynagradzają tę kwotę.

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook