Studia MBA

Jakie perspektywy mają studenci studiów MBA?

Pojawiają się opinie, że studia MBA nie są już tak prestiżowe jak kiedyś. Nie ma to jednak żadnego odzwierciedlenia w statystykach, rankingach czy raportach. Absolwenci studiów MBA mają zazwyczaj więcej możliwości niż osoby, które ukończyły tylko studia magisterskie i w swoich planach nie uwzględniły żadnych studiów podyplomowych.

 

Praktyka jest warta więcej niż teoria

Studiami, które mają wymiar głównie praktyczny, są studia MBA. Osoby, które się na nie dostaną, wezmą udział w symulacjach biznesowych, grach strategicznych, dyskusjach i warsztatach. To dla wielu studiujących miła odmiana po uczęszczaniu na zajęcia wyłącznie o charakterze teoretycznym. Należy jednocześnie pamiętać, że studia MBA to studia podyplomowe, dlatego aby się na nie dostać, trzeba już legitymować się dyplomem szkoły wyższej (a dodatkowo – odpowiednim doświadczeniem zawodowym). Studia MBA to doskonała opcja dla tych, którzy mają dość przewagi teorii nad praktyką. W czasie zajęć będą regularnie rozwiązywać case studies, brać udział w symulacjach biznesowych i warsztatach. Co ważne, zajęcia prowadzą w większości osoby z dużym doświadczeniem w biznesie.

Zainteresować może Cię również:

 

Perspektywy po ukończeniu studiów MBA

Absolwenci studiów MBA są przygotowani przede wszystkim do pracy na stanowiskach kierowniczych i menedżerskich. Mają szeroką wiedzę z zakresu finansów, administracji czy zarządzania; są w stanie poprowadzić projekt, dokonać analizy czy napisać raport. Ze względu na swoją wszechstronność są pracownikami poszukiwanymi na rynku pracy. Po uzyskaniu dyplomu najczęściej otrzymują awans lub zmieniają pracę na taką, w której zajmują wyższe stanowisko. Absolwenci studiów MBA świetnie sprawdzą się również jako szefowie własnych firm – od podszewki poznają różne dziedziny biznesu i dzięki temu będą wiedzieć, jakich błędów powinni unikać. Oczywiście ukończenie studiów MBA daje także mnóstwo innych perspektyw, jednak trzeba też pamiętać o jednym – ich absolwent powinien udowodnić, że zdobyte wiedza i umiejętności znacząco wpłynęły na jego rozwój. A to już zadanie, którego nikt za niego nie wykona.

 

Artykuł sponsorowany

 

 

Komentarze:

  1. Kuba pisze: 2019/03/30 o 15:51

    Studia MBA coraz bardziej zyskują na popularności, ponieważ zdobycie dodatkowego wykształcenia oznacza nie tylko osobistą satysfakcję, ale także większe możliwości rozwoju zawodowego. Z tego względu uczelnie poszerzają ofertę programów MBA wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom i oczekiwaniom osób zainteresowanych takimi studiami. Więcej o programach MBA, w tym także o tym, co daje uzyskanie dyplomu MBA można poczytać na stronie http://www.mbaportal.pl.

    (odpowiedz)

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

facebook