Na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań pokoju do wynajęcia dla studenta?Na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań pokoju do wynajęcia dla studenta?

Na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań pokoju do wynajęcia dla studenta?

Wyjazd na studia to konieczność poszukiwania lokum w mieście akademickim. Większość studentów, chociażby ze względów finansowych, decyduje się na wynajem pokoju w mieszkaniu, które jest już zamieszkiwane przez inne osoby. Poszukiwania stancji mogą jednak przyprawiać o zawrót głowy – zwłaszcza tych, którzy robią to po raz pierwszy. Dzisiaj podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas przeglądania ofert wynajmu pokojów dla studentów!

Ogłoszenie (nie)pełną prawdę Ci powie

Podstawową kwestią, z której należy zdawać sobie sprawę jest to, że większość właścicieli mieszkań będzie starała się postawić swój obiekt w jak najlepszym świetle. Oznacza to, że pewne aspekty mogą zostać niedopowiedziane lub całkowicie ominięte.

Szukając pokoju do wynajęcia należy zwrócić uwagę zarówno na opis stancji, jak i zdjęcia dołączone do ogłoszenia. Ten pierwszy powinien być oczywiście jak najbardziej dokładny i zawierać wszelkie informacje dotyczące warunków zamieszkania, konkretnych kosztów najmu oraz innych przydatnych danych.

We wstępnej ocenie mieszkania mogą pomóc zdjęcia, które powinny dokładnie przedstawiać zarówno sam pokój do wynajęcia, jak i przestrzenie wspólne. Warto pamiętać, że spora część zdjęć może upiększać rzeczywistość, dlatego niektóre mieszkania już na tym etapie warto wyeliminować.

Ogłoszenia

Lokalizacja stancji

Niemałe znaczenie dla każdej osoby studiującej będzie miała również lokalizacja wynajmowanego pokoju. Studenci z pewnością docenią taką, która nie będzie zmuszała ich do wielogodzinnych dojazdów na uczelnię. Warto już na samym początku przejrzeć mapę miasta, wybrać dzielnice leżące w pobliżu szkoły, a następnie szukać mieszkań leżących wyłącznie w ich obrębie. Chociaż lepiej położone stancje mogą być nieco droższe, to komfort bliskości studenckiej Alma Mater z pewnością jest tego wart!

Kontakt z właścicielem mieszkania

Pewne kwestie związane z wynajmem pokoju dla studenta można ocenić także na podstawie rozmowy z właścicielem mieszkania. Naturalnie ,nie każdy przepada za rozmowami z obcymi ludźmi, lecz decydując się na udostępnienie swojego obiektu, należy spodziewać się tego, że potencjalni najemcy będą chcieli dowiedzieć się na jego temat czegoś więcej.

Na co zwrócić uwagę, kontaktując się z właścicielem pokoju? Obecnie najszybszym sposobem komunikacji jest rozmowa telefoniczna i to właśnie za jej pomocą powinien odbywać się kontakt. Kolejną kwestią jest próba oceny charakteru właściciela – czy jest on uprzejmy, czy wydaje się osobą uczciwą? Te cechy mogą zwiastować brak problemów w rozwiązywaniu wszelkich spraw lub przeciwnie ? ich obecność. Ponadto osoba wynajmująca nie powinna wzbraniać przed udzielaniem odpowiedzi na wszelkie pytania związane z pokojem czy mieszkaniem.

Kto mieszka… w mieszkaniu?

Jedną z podstawowych kwestii wpływających na komfort mieszkania w nowym miejscu, jest towarzystwo, które będzie dzielić z Tobą wspólną przestrzeń. Można śmiało powiedzieć, że optymalną sytuacją dla początkującego studenta jest ta, w której reszta lokatorów również zalicza się do grona osób studiujących. Osoby w podobnym wieku i na podobnym etapie życia z pewnością dogadają się ze sobą lepiej niż te, których życiowe doświadczenie znacznie się od siebie różni.

Szukasz pokoju w nowoczesnym akademiku prywatnym? Odwiedź stronę LivinnXPoland.

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook