The Word University RankingsThe Word University Rankings

Ranking najlepszych uczelni wyższych w 2020 roku wg magazynu Time Higher Education

Jak co roku londyński magazyn Time Higher Education” przygotował ranking najbardziej prestiżowych uniwersytetów na świecie. Podobnie, jak w poprzednich latach, najwyższe miejsca zdominowały uczelnie amerykańskie i angielskie. W rankingu znalazło się 14 uczelni wyższych z Polski. Sprawdź, które to uczelnie i jakie pozycje zajęły!

Najwyżej z uczelni wyższych w Polsce uplasowały się Uniwersytet Jagielloński oraz Politechnika Warszawska (rank 601-800). Oczko niżej w rankingu znajdziemy kolejne 2 uczelnie z Polski, Politechnikę Gdańską oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (rank 801-1000).

Do rankingu zakwalifikowało się jeszcze 10 innych uczelni z Polski, pełne zestawienie z punktacją prezentujemy poniżej:

Najlepsze polskie uczelnie wyższe na świecie, źródło: timeshighereducation.com

Kilka słów o rankingu i metodologii badań

Ranking Times Higher Education obejmuje prawie 1400 uniwersytetów w 92 krajach. Tabela oparta jest na 13 starannie skalibrowanych wskaźnikach wydajności, które mierzą wyniki instytucji w zakresie nauczania, badań, transferu wiedzy i perspektyw międzynarodowych. Jest to jedyny ranking uniwersytecki, który jest niezależnie kontrolowany przez firmę usług profesjonalnych PricewaterhouseCoopers i cieszący się zaufaniem na całym świecie przez studentów, nauczycieli, rządy i ekspertów branżowych, tegoroczna tabela ligowa zapewnia doskonały wgląd w zmieniającą się równowagę sił w globalnym szkolnictwie wyższym.

Lokalizacje Uczelni Wyższych, które znalazły się w rankingu

Najlepsze Uczelnie Wyższe na świecie

Czołówka rankingu nie wniosła w tym roku dużych niespodzianek, czwarty rok z rzędu University of Oxford zajął pierwsze miejsce oraz University of Cambridge miejsce trzecie. California Institute of Technology również stabilnie trzeci rok z rzędu na drugim miejscu. Stanford, Yale, Harvard i Imperial College London znajdują się w pierwszej dziesiątce.

TOP 3 najlepszych uczelni wyższych na świecie, źródło: timeshighereducation.com

W Chinach kontynentalnych znajdują się obecnie dwa najlepsze uniwersytety w Azji, a uniwersytety w Tsinghua i Pekinie zajmują odpowiednio 23 i 24 miejsce. Uniwersytety tego kraju nadal zwiększają swój wpływ i obecność na arenie światowej.

Stany Zjednoczone po raz kolejny są wyjątkowo dobrze reprezentowane wśród światowej elity, podczas gdy najlepsze uniwersytety w Kanadzie awansowały.

W Europie wszystkie czołowe włoskie instytucje robią postępy wśród elity 200 najlepszych, a reprezentacja Niemiec pozostaje silna. Jednak Wielka Brytania stoi w obliczu spadków.

Zachęcamy do zapoznania się z pełnym podsumowaniem rankingu na stronie timeshighereducation.com, znajdziecie tam szczegółowe wyniki uczelni wyższych z całego świata oraz więcej artykułów na temat szkolnictwa wyższego na świecie.

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook