Wampiriada 2021Wampiriada 2021

Wampiriada 2021

Wampiriada to ogólnopolski projekt organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Obecny jest na licznych renomowanych polskich uczelniach, w tym w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Mimo swej przywodzącej na myśl upiornych krwiopijców nazwie, jest to akcja charytatywna ? jej ideą jest promowanie honorewgo krwiodastwa, jego wagi, zapotrzebowania na nie oraz wreszcze faktu, że pomagać oddając krew może niemal każdy. Poza tematyką samego krwiodastwa, Wampiriada promuje szeroko pojęty zdrowy tryb życia.

Cała procedura oddawania krwi trwa około godziny. Kilka dni temu na YouTube pojawił się ciekawy film opisujący cały proces. Dla osób, które nie miały jeszcze okazji uczestniczyć w akcji w poprzednich latach i są ciekawe jak to wygląda, polecamy obejrzeć. Materiał jest o tyle ciekawy, że uwzględnia już zmiany, które zostały wprowadzone w czasie trwania pandemii.

Na mediach społecznościowych akcji znaleźć można liczne informacje podane w formie faktów i ciekawostek. Dowiemy się z nich między innymi, że jedynym źródłem krwi dla szpitali są ludzie lub, że krew wcale nie musi być czerwona. Ponadto Wampiriada wchodzi we współpracę z rozmaitymi partnerami i ambasadorami, którzy szykują niespodzianki dla wszystkich zainteresowanych akcją.

W Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w dniach 4-7 maja odbędzie się również finał akcji – możliwość oddania własnej krwi w honorowych celach.

A tutaj możecie zobaczyć, jak wyglądała Wampiriada we Wrocławiu na jesieni ubiegłego roku. Pandemia nie przeszkodziła studentom, świadomym jak istotna jest okazywana przez nich pomoc w tym wyjątkowym czasie.

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook