UTH RadomUTH Radom

Uniwersytet Radom ? przegląd oferty kierunków technicznych

Posiadasz umysł ścisły i szukasz nowoczesnej uczelni wyższej, która będzie dla Ciebie partnerem, zapewni atrakcyjne wykształcenie oraz pomoże w znalezieniu ciekawej pracy? A może pragniesz spędzić studia w mieście tętniącym życiem, które posiada niepowtarzalny klimat, gdzie znajdziesz wiele atrakcyjnych wydarzeń kulturalnych, festiwali, koncertów, a nawet doświadczysz okrytych międzynarodową sławą pokazów lotniczych? Jeśli przynajmniej na jedno z tych pytań odpowiadasz twierdząco, koniecznie zapoznaj się z ofertą Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu.

Uczelnia zaoferuje Ci szeroki wachlarz ponad 30 atrakcyjnych i nowoczesnych kierunków studiów na 8 wydziałach. W tym artykule przyjrzymy się kierunkom technicznym, wśród których z pewnością znajdziesz coś dla siebie!

Technologia chemiczna – kierunek prowadzony przez Wydział Inżynierii Chemicznej i Towaroznawstwa

Jeśli masz zacięcie inżynierskie, chemia od zawsze była Twoją pasją, a ponadto jesteś kreatywny i lubisz pracę w grupie, to Technologia chemiczna będzie dla Ciebie idealnym kierunkiem studiów! UTH w Radomiu prowadzi ją w formie studiów stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia.

Studiując ten kierunek pozyskasz wiedzę i umiejętności z zakresu:

 • chemii i technologii polimerów,
 • ochrony i inżynierii środowiska,
 • kosmetyków, produktów chemii gospodarczej i przemysłowej,
 • innowacyjnych produktów i procesów,
 • garbarstwa,
 • płynów eksploatacyjnych.

Jako absolwent będziesz dobrze przygotowana/przygotowany do podjęcia pracy w firmach związanych z przemysłem: chemicznym, przetwórstwa tworzyw sztucznych, kosmetycznym, farmaceutycznym, spożywczym oraz w laboratoriach przemysłowych, inspekcji sanitarnej, ochrony środowiska jak również instytucjach naukowo-badawczych.

Wydział Inżynierii Chemicznej i Towaroznawstwa to również wysoce wykwalifikowana kadra, która wielokrotnie była nagradzana przez zarówno międzynarodowe jak i krajowe gremia. Znajdziemy tutaj wielu laureatów prestiżowych stypendiów Młodych Naukowców oraz zdobywców tytułu Innowatora Mazowsza.

Inne kierunki studiów technicznych na UTH w Radomiu prowadzone przez Wydział Inżynierii Chemicznej i Towaroznawstwa:

 • Bezpieczeństwo i higiena pracy (studia stacjonarne i niestacjonarne I stopnia)
 • Towaroznawstwo (studia stacjonarne i niestacjonarne I i II stopnia)

Mechanika i budowa maszyn – kierunek prowadzony przez Wydział Mechaniczny

Budzący ogromne zainteresowanie w gronie kandydatów kierunek, który łączy w sobie nowoczesność i tradycję oraz gwarantuje ciekawą pracę często już w okresie studiów. Mechanika i budowa maszyn oferowana jest na UTH w Radomiu w formie studiów stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia.

Studiując ten kierunek pozyskasz wiedzę i umiejętności z zakresu:

 • mechaniki, projektowania i wytwarzania maszyn oraz urządzeń, wykorzystując nowoczesne technologie (CAD, CAE, CAM, CNC),
 • warsztatu i narzędzi pracy współczesnego inżyniera, technik przeprowadzania eksperymentów i realizacji zadań inżynierskich,
 • posługiwania się językiem angielskim w pracy inżynierskiej.

Program studiów obejmuje tematykę przemysłu 4.0 tj. rewolucji przemysłowej aby zapewnić absolwentom kompetencje i niezbędną wiedzę do pracy w nowoczesnych zakładach przemysłowych i biurach projektowych.

Jako absolwent będziesz przygotowana/przygotowany do pracy w przedsiębiorstwach branży mechanicznej, w tym projektowania i wytwarzania maszyn.

Dzięki licznym kontaktom z przedsiębiorcami z branży, będziesz mieć szasnę uczestnictwa z wyjątkowym programie „Studiuj i Pracuj”. Daje on możliwość rozpoczęcia pracy zawodowej w wybranych przez siebie firmach już podczas studiów przy jednoczesnym kontynuowaniu nauki. Zdobyte w ten sposób doświadczenie komercyjne jest niezwykle cenne na rynku pracy. Warto podkreślić również, że Wydział Mechaniczny UTH w Radomiu jest Autoryzowanym  Partnerem Szkoleniowym  wielu firm, np.  DR.  JOHAN-NES HEIDENHAIN GmbH., SIEMENS i MITYTOYO.

Inne kierunki studiów technicznych na UTH w Radomiu prowadzone przez Wydział Mechaniczny:

 • Budownictwo (studia stacjonarne i niestacjonarne I stopnia)
 • Samochody i bezpieczeństwo w transporcie drogowym (studia stacjonarne i niestacjonarne I stopnia)

Transport i logistyka – kierunek prowadzony przez Wydział Transportu, Elektrotechniki i Informatyki

Oferta UTH w Radomiu obejmuje studia stacjonarne i niestacjonarne I i II stopnia. Studiując kierunek TRANSPORT I LOGISTYKA pozyskasz wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu:

 • transportu, spedycji i logistyki, wykorzystywania sztucznej inteligencji do projektowania urządzeń, systemów oraz środków transportu,
 • inżynierii środków transportowych, inżynierii ruchu, analizy systemów transportowych,
 • urządzeń sterowania ruchem kolejowym,
 • posługiwania się najnowocześniejszymi technologiami Przemysłu 4.0,
 • organizacji, planowania, projektowania systemów sterowania i kierowania ruchem, organizowania, nadzorowania i zarządzania procesami transportowymi,

Jako absolwent będziesz dobrze przygotowana/przygotowany do podjęcia pracy w jednostkach związanych z eksploatacją transportu samochodowego, szynowego, zakładach obsługowo-naprawczych technicznych środków transportu, jednostkach organizacyjnych służb ruchu drogowego, szynowego oraz zakładach przemysłowych i przedsiębiorstwach spedycyjnych.

Zdobędziesz kompleksowe przygotowanie do projektowania, eksploatacji urządzeń sterowania ruchem samochodowym i kolejowym.

Posiądziesz wiedzę i umiejętności umożliwiające pełnienie funkcji kierowniczych w jednostkach organizacyjnych przedsiębiorstw sektora TSL (Transport, Spedycja, Logistyka)

Wydział Transportu, Elektrotechniki i Informatyki to również unikatowe w skali kraju i nowoczesne laboratoria wyposażone są w najwyższej klasy sprzęt. Przykładowo laboratoria związane ze sterowaniem ruchem kolejowym wyposażone są przez takie firmy jak Kom-bud S.A., Bombardier Transportation czy Scheidt  &  Bachmann. Natomiast laboratoria dla kierunków transport, elektrotechnika i informatyka posiadają sprzęt, m.in. Dürr Poland, Bosch Polska, Alpar A i P Kowalscy, Siemens czy Danfoss.

Bliska współpraca z otoczeniem gospodarczym i biznesowym pozwala na weryfikację programów studiów pod kątem ich przydatności dla gospodarki i społeczeństwa. Daje to również studentom możliwość odbycia praktyk studenckich i staży. Połączenie wiedzy, umiejętności, praktyki i staży powala na przygotowanie specjalistów, którzy bardzo szybko zdobywają zatrudnienie. To przepustka do wymarzonej pracy.

Inne kierunki studiów technicznych na UTH w Radomiu prowadzone przez Wydział Transportu, Elektrotechniki i Informatyki:

 • Elektrotechnika (studia stacjonarne i niestacjonarne I i II stopnia)
 • Informatyka (studia stacjonarne i niestacjonarne I stopnia)
 • Informatyka techniczna (studia stacjonarne i niestacjonarne I stopnia)

ZAINTERESOWANY? ROZPOCZNIJ REKRUTACJĘ NA STUDIA!

Aplikacja na studia na UTH Radom jest szybka i prosta. Wystarczy zalogować się na platformę rekrutacyjną www.sirk.uniwersytetradom.pl i wypełnić wszystkie wymagane pola, a następnie złożyć teczkę z dokumentami.

Więcej informacji o rekrutacji i Uczelni znajdziesz na stronach: rekrutacja.uniwersytetradom.pl oraz uniwersytetradom.pl

Masz pytania, chcesz wiedzieć więcej ? skontaktuj się z Centralnym Punktem Informacji tel. +48 48 361 80 00, e-mail: rekrutacja@uthrad.pl

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook