Studia na Politechnice ŚląskiejStudia na Politechnice Śląskiej

Startuj po wiedzę na Politechnice Śląskiej

Ponad 60 kierunków studiów i blisko 200 specjalności, nowoczesne laboratoria, tętniący życiem kampus w sercu aglomeracji śląskiej i kadra naukowa pełna pasji do nauki ? na Politechnice Śląskiej trwa rekrutacja na rok akademicki 2020/2021. Uczelnia z 75-letnią tradycją jako jedyna na Górnym Śląsku znajduje się w gronie 10. szkół wyższych w Polsce, które uzyskały status Uczelni Badawczej nadawany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Masz wybór

W 13 wydziałach i 2 instytutach Politechniki Śląskiej kształci się obecnie ponad 18 tys. studentów. Chętni do podjęcia nauki mogą wybierać spośród ponad 60 kierunków studiów. Uczelnia oferuje również bezpłatne studia w jęz. angielskim a niektóre kierunki prowadzone są w systemie dualnym między innymi: Inżynieria materiałowa, Mechanika i budowa maszyn, Mechatronika czy Transport kolejowy. Studenci jednocześnie zdobywają wiedzę teoretyczną i praktyczną, co daje im większe szanse na rynku pracy. Według raportu przeprowadzonego przez firmę Sedlak & Sedlak co dwunasty prezes w Polsce ukończył studia na Politechnice Śląskiej. Z kolei dziennik””Rzeczpospolita” stawia uczelnię na czwartym miejscu w kraju pod względem kształcenia ludzi sukcesu.

Politechnika Śląska kierunki studiów
Politechnika Śląska

Mierz wysoko

Od ponad 10 lat na uczelni działa Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo – Wschodniej a w jego ramach Akademicki Ośrodek Szkolenia Lotniczego Politechniki Śląskiej, który szkoli przyszłych pilotów liniowych między innymi na lotnisku w Gliwicach. Kształcenie kadr dla branży lotniczej to jeden z priorytetowych kierunków rozwoju uczelni. Studia na Politechnice Śląskiej dają szansę na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego już w okresie nauki dzięki ścisłej współpracy z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną, światowymi liderami technologii Przemysłu 4.0 oraz pracodawcami w regionie. Studenci kształcą się w nowoczesnych laboratoriach takich jak na przykład Pracownia Nowoczesnych Systemów Prowadzenia Ruchu Kolejowego na Wydziale Transportu i Inżynierii Lotniczej. To największa w Polsce makieta w skali 1:87, złożona z 350 metrów torów, po których równocześnie może jeździć 12 pociągów sterowanych przez studentów z profesjonalnie wyposażonych komputerowych stanowisk.

Jesteśmy Uczelnią, która wszechstronnie wspiera swoich studentów, pomagamy rozwijać ich pasje i zainteresowania. Dla najlepszych studentów przygotowaliśmy autorski program mentorski „Rozwiń skrzydła”, dzięki któremu mogą czerpać wiedzę i doświadczenie od wybranych przez siebie mistrzów. Współpracujemy z ponad 200 uczelniami na świecie, które chętnie przyjmują naszych studentów na stypendia.

Sky is the limit

Politechnika Śląska wspiera młodych ludzi w zdobywaniu wiedzy, ale także w rozwijaniu ich zainteresowań i pasji. Na uczelni działa ponad 180 kół naukowych. Ich członkowie budują bolidy, motocykle elektryczne, konstruują roboty, drony czy łaziki marsjańskie. Pasja do nauki przynosi efekty – studenci odnoszą liczne sukcesy na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej jak m.in.: PolSl Racing, Silesian Greenpower czy High Flyers.

Studia na Politechnice Śląskiej
Studia na Politechnice Śląskiej

Nie tylko szkiełko i oko

Nie samą nauką jednak student żyje. Politechnika Śląska to także jedna z najbardziej usportowionych uczelni w kraju. Studenci mierzą swoje siły w blisko 30 sekcjach sportowych takich jak koszykówka, siatkówka, kolarstwo górskie czy curling. 13 akademików zapewniających komfort mieszkania znajduje się w Gliwicach, Katowicach i Zabrzu, w miastach gdzie tętni życie rozrywkowe i kulturalne. O to dba także Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko” gdzie regularnie odbywają się spektakle, koncerty i imprezy.

Wszelkie informacje na temat oferty Politechniki Śląskiej i zasad rekrutacji można znaleźć na stronie rekrutacja.polsl.pl.

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook