umowa najmu pokoju studenckiegoumowa najmu pokoju studenckiego

Wskazówki przed wprowadzeniem się do akademika

Wiemy, że niezależnie od tego, czy przenosisz się na studia po raz pierwszy, czy wracasz na kolejny rok, może to być ekscytujący, ale stresujący proces. Na szczęście pomożemy Ci to ułatwić.

Przeprowadzka do akademika często wiąże się z długą listą rzeczy do zrobienia. Nie wspominając o tym, że każda uczelnia ma własne zasady i wymagania dotyczące procesu wprowadzania i wyprowadzania się. Chociaż zasady dotyczące przeprowadzek Twojej uczelni będą miały wpływ na większość ogólnego doświadczenia związanego z przeprowadzkami, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby proces przebiegał sprawniej.

Lista potrzebnych rzeczy

Przed rozpoczęciem roku akademickiego uczelnie powinny dostarczyć wszystkim studentom, którzy wprowadzają się do akademików, listę kontrolną z niezbędnymi przedmiotami. Ponadto uczelnia powinna dostarczyć listę przedmiotów, które już znajdują się w akademiku, aby zapobiec wzięciu zbyt wielu rzeczy. Na przykład pokoje wieloosobowe są zazwyczaj wyposażone w łóżko, materac, komodę, biurko i krzesło. Często jest również wyposażony w małą lodówkę i półkę na książki. Najczęściej student powinien zabrać podwójne prześcieradła, artykuły do prania, łazienkowe i inne.

Skontaktuj się ze swoim współlokatorem, aby omówić, kto co przyniesie

Jeśli nie poznaliśmy jeszcze swojego współlokatora/współlokatorkę, to zróbmy to jak najszybciej, ponieważ pomoże to w ustaleniu tego, kto co przynosi. Uczelnia bez problemu powinna przekazać nam niezbędne dane do kontaktu. Nie tylko pomoże to zmniejszyć obciążenie, ale także ogólnie ułatwi poruszanie się. Na przykład oboje nie musicie przynosić przyborów kuchennych. Kontakt przed przeprowadzką jest również dobrym pomysłem, jeśli chcesz skoordynować wystrój i wyposażenie.

Przeczytaj wytyczne uczelni dotyczące zakwaterowania

Twoja uczelnia powinna dostarczyć Ci wielu informacji o tym, jak wprowadzić się do swojego akademika, a także czego się spodziewać w dniu przeprowadzki. Ważne wytyczne mogą obejmować, kiedy i gdzie zameldować się w dniu wprowadzenia się, jak się zarejestrować, gdzie zaparkować, do kogo zwrócić się o pomoc itp.

Zestaw narzędzi

Od wieszania zasłon i montażu mebli po mocowanie luźnych śrub i umieszczanie dzieł sztuki na ścianach – będziesz potrzebować narzędzi, które pomogą Ci naprawić i zbudować różne konstrukcje w akademiku. Oprócz tego, że jest absolutnie niezbędny w dniu wprowadzenia się, ten zestaw narzędzi okaże się przydatny przez cały rok akademicki.

Poproś co najmniej jednego członka rodziny lub przyjaciela o pomoc w przeprowadzce

Nie przeprowadzaj się sam na studia. Zalecamy zabranie na przejażdżkę przyjaciela lub członka rodziny. Prawdopodobnie będziesz potrzebować pomocy przy podnoszeniu ciężkich przedmiotów i pudeł po schodach w akademiku. Posiadanie dodatkowego zestawu rąk przyda się również przy składaniu mebli, rozpakowywaniu pokoju i ustawianiu wszystkiego.

Podsumowanie

Dzięki powyższym wskazówko wprowadzenie się do akademika przebiegnie bez żadnego zarzutu i to niezależnie, czy wybraliśmy akademicki dom studencki, czy prywatny akademik jak LivinnX. Następnie nie pozostaje nic innego, jak rozpocząć naukę!

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook