studentka selfie (fot.Pixabay)studentka selfie (fot.Pixabay)

Konto bankowe na selfie – co to znaczy?

Jesteś pełnoletnią osobą do 26 roku życia i chcesz szybko otworzyć konto w banku? Pewnie nie chcesz tracić czasu w placówce banku albo na rozmowę z konsultantem na infolinii. Bank PKO BP wprowadził możliwość założenia konta w banku na selfie! Sprawdź, jak to zrobić bez wychodzenia z domu.

Konto bankowe ? selfie jako sposób na weryfikację tożsamości

Czasy, gdy konto bankowe można było założyć, wyłącznie odwiedzając placówkę banku, już dawno się skończyły. Większość instytucji umożliwia otworzenie rachunku za pomocą strony internetowej albo aplikacji mobilnej. Wiele spraw związanych z bankowością można swobodnie załatwić online bez wizyty w oddziale. PKO BP dodatkowo ułatwiło ten proces, wprowadzając możliwość zakładania konta bankowego na selfie. Konto możesz otworzyć w dowolnej chwili i miejscu. Wszelkie dane potrzebne do logowania w serwisie iPKO i aplikacji IKO otrzymasz w wiadomości e-mail oraz SMS-em po zawarciu umowy.

Konto na selfie ? jak je założyć?

Procedura jest naprawdę bardzo prosta i wymaga poświęcenia kilku minut. Potrzebny Ci będzie smartfon z aparatem przednim i tylnym, dostęp do internetu oraz dowód osobisty. Bez dokumentu bank nie potwierdzi Twojej tożsamości.

Zakładanie konta w banku na selfie:

  1. Zainstaluj w telefonie aplikację IKO.
  2. Naciśnij na przycisk „Otwórz konto na selfie” i wybierz typ konta.
  3. Następnie wypełnij wszystkie informacje kontaktowe: imię, nazwisko, numer telefonu, e-mail. Pamiętaj o zaznaczeniu zgód dotyczących przetwarzania danych.
  4. W dalszej kolejności zostaniesz poproszony o zrobienie zdjęcia dowodu osobistego z obu stron. Dzięki temu nie musisz wpisywać potrzebnych danych ręcznie. Jeśli zdjęcie będzie niewyraźne, powtórz je.
  5. Po zrobieniu zdjęć dowodu osobistego pojawi się ekran przygotowujący do nagrywania selfie. Aplikacja pokaże Ci 3 propozycje, więc zobaczysz, pod jakim kątem wykonać zdjęcie. Zrób selfie zgodnie z wytycznymi. Twoje rysy twarzy zostaną automatyczne porównane z fotografią na dowodzie osobistym.
  6. Zostaniesz poinformowany o poprawnym pobraniu danych.
  7. Zobaczysz kolejny formularz, który będzie wymagać od Ciebie dodania dokładnego adresu.
  8. Na końcu wystarczy, że zaakceptujesz kilka oświadczeń. Akceptacja po stronie banku może potrwać kilka minut.

Dostęp do internetowego konta bankowego na selfie

Zakładając konto w banku na selfie, masz pewność, że Twój rachunek nie będzie różnił się niczym od tradycyjnej wersji. Wszystko załatwisz jednak szybciej i zdecydowanie sprawniej. Bez czekania, dyktowania i wypełniania wszystkiego ręcznie na papierze. Pamiętaj jednak, że w przypadku niektórych spraw może być wymagane dodatkowe potwierdzenie tożsamości w oddziale – dotyczy to przede wszystkim części funkcji e-Urzędu.

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook