kierunki przyrodnicze )Fot.freedigitalphotos.net)

Małe zainteresowanie kierunkami przyrodniczymi

W obliczu rosnącego zainteresowania kierunkami społecznymi i technicznymi, maleje wybór przedmiotów przyrodniczych. Najczęściej młodych ludzi przeraża ogrom pracy i mała promocja studiów związanych ze środowiskiem.

Boom na humany

Popularne są teraz kierunki neutralne, czyli takie, które może studiować każdy. Psychologia, pedagogika, czy też dziennikarstwo to przedmioty, które wybiera coraz więcej maturzystów. Takie rozwiązania wybierają osoby, które jeszcze nie wiedzą, co chcą robić w życiu, a nie chcą też rezygnować z możliwości dalszego uczenia się.

Co odstrasza?

Kierunki przyrodnicze wymagają pracy. Aby się na nich odnaleźć, trzeba czuć pociąg do danej dziedziny i przygotować się na ciągłe poszerzanie wiedzy. Nie każdemu podoba się taka wizja. Podobnie jest ze studiami medycznymi, czy też prawniczymi. Wybór takich kierunków musi być przemyślany i często w grę musi wchodzić powołanie.

Środowisko na drugim planie

Niestety, ochrona przyrody wciąż jest mało propagowana w mediach. To sprawia, że wiele osób zapomina o problemie. Kierunki związane ze środowiskiem stają się tłem dla innych spraw, które nakierowują maturzystów na dane studia. Biologię, inżynierię środowiska, czy też weterynarię, wybierają ci, którzy są pewni swojej przyszłości. A szkoda, bo wszelkie kierunki ekologiczne gwarantują dobry zawód i być może wysokie zarobki.

Źródło: natablicy.pl

Katarzyna Kujawa

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook