deklaracja wstępna (Fot.freedigitalphotos.net)

Maturzysto! Pamiętaj o wstępnej deklaracji

Dla trzecioklasistów przygotowanie do matury rozpoczyna się już na początku roku szkolnego. To wtedy trzeba mieć zarys planu odnośnie egzaminu dojrzałości. Do 30 września każdy maturzysta musi złożyć deklarację wstępną.

Deklaracja dotyczy wyboru zdawanych na maturze przedmiotów oraz ich poziomu. Wypełnione dokumenty trafią do dyrektora szkoły. Wszyscy maturzyści zobowiązani są do zaliczenia bloku podstawowego, czyli matematyki, języka polskiego i języka obcego. Dodatkowo, w deklaracji musi znaleźć się propozycja tematu prezentacji z języka polskiego.

Uczeń, który zdecyduje się na przedmioty dodatkowe, musi podać, na jakim poziomie chce zdawać egzamin. Do wyboru ma podstawę i rozszerzenie.

Wybierając informatykę jako przedmiot dodatkowy, oprócz poziomu, należy również zaznaczyć środowisko komputerowe, programy użytkowe i język oprogramowania. Lista dostępnych rzeczy ogłaszana jest przez dyrektora CKE.

Wzór deklaracji dostępny pod linkiem:

deklaracja wstępna

Źródło: cke.edu.pl
Katarzyna Kujawa

 

Komentarze:

  1. Jula pisze: 2012/09/25 o 19:14

    dzięki za przypomnienie:)

    (odpowiedz)
  2. Karan pisze: 2012/10/03 o 23:01

    / Cudują,wymyślają..Ja bardziej pryzwotogałam się omawiając prezentację, dostałam 90%, miałam trudny temat, ale od pażdziernika się przygotowywałam Człowiek staję się pewniejszym wiedząc jak dobrać słowa.. W końcu to egzamin dojrzałości, dajcie się wykazać młodzieży, a nie ciągle pod gf3rkę.. I tak jest trudno znaleźć pracę w naszym pięknym kraju..

    (odpowiedz)

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

facebook