dziekanat (Fot.freedigitalphotos.net)

Dziekanat ? czym zajmuje się ta instytucja?

O paniach z dziekanatu krążą kawały i plotki. Szczególnie wśród studentów i absolwentów, a jak wiadomo, w każdej historii tkwi ziarno prawdy.

Co można załatwić w dziekanacie?

Dziekanat to przede wszystkim miejsce obsługi każdego klienta. Z każdym problemem można zwrócić się właśnie tam. Składanie podań, odbiór papierów, kontakty z wykładowcami ? wszystko można załatwić w zaciszu jednego pokoju. Dla nowych studentów to dobra informacja. W przypadku wątpliwości i pytań możecie się zgłosić właśnie do dziekanatu.

Praca idealna?

Niestety, młodzi ludzie narzekają, że obsługa w dziekanatach pozostawia wiele do życzenia. Legendy o wrogim nastawieniu pań tam pracujących nie zawsze się sprawdzają, ale co martwi bardziej, sprawdzają się za często. W czasie sesji próba załatwienia czegoś w dziekanacie to jak wejście w paszczę smoka. Nadmiar studentów, z których każdy ma jakąś sprawę, sprawia, że personel niechętnie patrzy na każdego kolejnego interesanta.

Problem z kolejkami

Wybierając się na studia warto pamiętać, że dziekanat jest tylko jeden. Wiąże się to niestety z trudnościami. Od godziny otwarcia można zaobserwować tłum ludzi ustawiających się w kolejce. Aby wyjaśnić dany problem lub załatwić ważną sprawę, trzeba odczekać swoje. Najlepiej wybierać bezpieczne terminy. Jeśli wiecie, że zbliża się koniec stemplowania indeksów lub składania dokumentów, wybierzcie się do dziekanatu dużo wcześniej. Duży ruch może sprawić, że nie dostaniecie się do środka i przepadnie Wam szansa.

Wzorowa postawa

Wszystko da się załatwić, jeśli się tylko chce. Nastawienie i postawa mogą zdziałać cuda. Jeśli podejdziecie do osób pracujących w dziekanacie z szacunkiem i uśmiechem, jest duża szansa, że oni odpowiedzą tym samym.

Katarzyna Kujawa

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook