konsultantki kosmetyczne (Fot.freedigitalphotos.net)

Konsultantki kosmetyczne – nowy trend na rynku prac dorywczych

Każda kobieta uwielbia kosmetyki i perfumy. Dobrze wiedzą to konsultantki kosmetyczne, dla których praca z katalogami to sposób na zarobienie pieniędzy.

Szał na zamówienia

Firmy kosmetyczne próbują dostosować się do rynku i oferują coraz to nowsze rodzaje produktów do pielęgnacji urody. Praca konsultantki polega na pokazaniu kobietom, że nie trzeba biegać po sklepach w poszukiwaniu upragnionego preparatu. Wystarczy zaopatrzyć się w katalog i wybrać to, co jest potrzebne.

Zero namawiania

Konsultantki nie naciskają na swoje klientki i nie męczą ich. Najczęściej zakres obowiązków kończy się na wręczeniu katalogu i poinformowaniu zainteresowanej o hitach promocyjnych. Rozmowa ma przebiegać przyjemnie. Tak, aby jak najwięcej chętnych zechciało złożyć zamówienie.

Wygodne zakupy

Same konsultantki również korzystają ze swojego stanowiska. Na bieżąco dostają newsy o nowościach na rynku. Mogą także testować produkty z katalogów i robić szybkie zakupy. Dzięki pracy w świecie urody codziennie na nowo zdobywa się kontakty i znajomości, które mogą się przydać w dalszej karierze zawodowej.

Zarobki

Wypłaty uzależnione są od ilości zamówionych produktów i najczęściej procent dla samej konsultantki wynosi od 20 do 40. Im więcej klientek i zamówień, tym większa szansa na zarobek.

Źródło: kasa-fm.pl
Katarzyna Kujawa

 

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

facebook