Edukacja medialna (Fot.freedigitalphotos.net)

Edukacja Medialna jako poszerzenie dziennikarstwa

Dzisiaj świat mediów rozwija się w błyskawicznym tempie. Powstaje coraz więcej poddziedzin, które skupiają całą uwagę na prasie, radiu, telewizji i internecie. Bycie dziennikarzem to teraz coś więcej niż dobre wykonywanie swojej pracy. To odpowiednia edukacja z zakresu wiedzy ogólnej o mediach.

Edukacja obowiązkowa

Dziennikarstwo na uczelniach zazwyczaj wybiórczo mówi o edukacji medialnej. Nowy kierunek poszerzony o wiedzę z zakresu właśnie tej dziedziny ma na celu zainteresowanie młodych ludzi nie tylko ich profesją, ale również całym światem systemu informacji. Podczas zajęć studenci poznają mechanizmy działania mediów, ich historię oraz siłę oddziaływania.

Czym jest edukacja medialna?

Edukacja medialna ma poszerzyć zakres dziennikarstwa o zagadnienia związane z szeroko pojętą wymianą informacji. Środki społecznego przekazu uczą krytyki, świadomości i selektywności. Dzisiaj nie należy tylko wykonywać swoich obowiązków, ale również dbać o to, aby ludzie poznawali wszelkie aspekty pracy opartej na komunikacji.

Gdzie się uczyć?

Edukacja medialna i dziennikarstwo to kierunek oferowany przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Studenci w ciągu 5 lat pobierają nauki dotyczące systemów medialnych, prawa, public relations oraz stylistyki. Ponadto, z szeregu specjalizacji, młodzi ludzie mogą wybrać dwie, które będą realizować. Wybierając tego typu studia łatwiej o praktykę i pracę. Kierunek nie skupia się tylko na dziennikarstwie, ale obejmuje inne medialne dziedziny, dzięki czemu zatrudnienia można szukać właściwie wszędzie.

 

Źródło: teologia.uksw.edu.pl
K. Kujawa

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook