akademiki (Fot.freedigitalphotos.net)

Nowe regulaminy akademików UW

Obecnie Uniwersytet Warszawski oferuje swoim studentom sześć domów studenckich. Najlepiej wybrać ten, który jest położony najbliżej przyszłego wydziału. Oszczędzi to czas podróży i umili sam pobyt w nowym miejscu.

Młodzi ludzie mają sporo obaw odnośnie akademików. Wciąż krążą legendy o wiecznych imprezach i brudzie panującym w pokojach. Są to jednak plotki.

Wiadomo, każdy lubi się zabawić, ale to nie zabawa organizuje cały pobyt w tym miejscu. Trafiając na normalnych ludzi, można szybko i skutecznie zorganizować studenckie życie.

Decydując się na studia na Uniwersytecie Warszawskim, trzeba liczyć się z kosztami od 200 do 400 złotych w zależności od lokalizacji. W porównaniu z ubiegłym rokiem cena miesięcznego wynajmu wzrosła o 10 złotych. Nowy rok akademicki obfituje także w zmiany w regulaminie.

W założeniu akademiki przeznaczone są dla osób o utrudnionym dojeździe na uczelnie (dalekie miejsce zamieszkania) oraz o ciężkiej sytuacji materialnej.  Aby ubiegać się o miejsce w domach studenckich UW należy złożyć wniosek w systemie USOS oraz dostarczyć do odpowiednich jednostek jego papierowy wydruk z dokumentami uzupełniającymi. Ponadto, ważne jest, aby wypełnić nowy wniosek o dochodach. Kiedy to będzie gotowe, ostatnim krokiem jest przygotowanie potwierdzenia dalekiej odległości między miejscem zamieszkania a uczelnią. Najlepiej opierać się o internetowe mapy.

 

Źródło: natablicy.pl
Katarzyna Kujawa,

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook