Indeks (Fot.GP, wikipedia.pl)

Zdobądź indeks na uczelnię

Właśnie ruszył konkurs ?Olimpiada Solidarności? dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.  Nagrodami są indeksy Uniwersytetu Gdańskiego.

?Olimpiada Solidarności? ma za zadanie upowszechnić wiedzę o dwóch dekadach historii Polski, okresu 1970- 1990.

Konkurs składa się z 3 etapów:

  1. Etap szkolny– uczniowie rywalizują ze sobą indywidualnie. Zadaniem będzie poprawne rozwiązanie testu wielokrotnego wyboru. Rozwiązywanie testu rozpocznie się 27 listopada, we wszystkich szkołach, które zgłoszą się do konkursu.
  2. Etap wojewódzki– do drugiego etapu przejdą 2 osoby z każdej szkoły, które uzyskały najlepsze wyniki.  W tym etapie także czeka test, który wyłoni trzy najlepsze osoby z danego województwa.
  3. Etap ogólnopolski– to ostatni etap, który odbędzie się 4 czerwca 2013 roku w historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej. Każda z drużyn będzie musiała przedstawić wcześniej przygotowaną multimedialną prezentację, a jury konkursu po zadaniu pytań wyłoni zwycięzców konkursu.

Do Olimpiady nie można zgłaszać się indywidualnie. Perwszy krok należy do nauczyciela, który na stronie olimpiadasolidarnosci.pl musi wypełnić formularz rejestracyjny. Rejestracja trwa do 31 października, więc jeżeli Wasza szkoła nie została jeszcze zgłoszona, a chcielibyście wziąć udział w konkursie, to zgłoście się do swojego nauczyciela z prośbą o zapisanie szkoły.

Pomysłodawcą i organizatorem Olimpiady jest fundacja Centrum Solidarności z Gdańska.

Jeszcze raz przypominamy najważniejsze terminy:

  • 31.10.2012– ostatni dzień rejestracji na stronie olimpiadasolidarnosci.pl
  • 27.11.2012– Etap szkolny
  • 04.06.2012– Etap ogólnopolski

 

Źródło:gazeta.pl
J. Jankowska

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook