Kraków (Fot.Jan Mehlich, Wikipedia)

Kraków: przegląd kulturalnych placówek dla młodzieży

Kraków od wieków kojarzy się z miejscem rozwijającym sztukę. Młodzi ludzie chętnie odwiedzają zakamarki miasta w poszukiwaniu ciekawych lokali, w których ze znajomymi mogą kulturalnie spędzić czas. Oto przykładowe miejsca, które chcielibyśmy polecić.

Centrum Kultury Rotunda

To jedno z ważniejszych miejsc szerzących kulturę. Młodzi ludzie mogą tutaj poznać tajniki różnych artystycznych dziedzin. Placówka cyklicznie organizuje koncerty, festiwale, czy też wystawy. W Rotundzie można zarówno dobrze się bawić, jak i w spokoju kontemplować dzieła artystów naszego pokolenia.

Alchemia

Klub to miejsce, gdzie młodzież przy piwie lub kawie może podziwiać nowości artystyczne oraz gawędzić o tym, co nowego w świecie. Alchemia stara się promować nieznanych dotąd muzyków oraz malarzy. Galerie i koncerty regularnie goszczą w murach obiektu.

Czuły Barbarzyńca

W Krakowie klub promuje wydarzenia ze świata literatury. Młodzi ludzie mogą uczestniczyć w czytaniu poezji lub poznawaniu nowości z księgarnianych półek. Ponadto, lokal oferuje pyszne dania i napoje, które urozmaicają czas spędzony w środku.

Artefakt Cafe

Placówka zawsze cieszy się zainteresowaniem młodych ludzi. Szczególnie studenci celebrują wolne chwile w tym miejscu. Lokal sprzyja zarówno samotnemu oddawaniu się kulturze, jak i większym spotkaniom.

Klub Muzyczny Przychodnia Towarzyska

Miejsce rozwija świadomość i gusta muzyczne młodzieży. W lokalu goszczą różni artyści, którzy często prezentują odmienne style grania. Dzięki regularnemu odwiedzaniu Przychodni Towarzyskiej można wyrobić sobie opinie na temat placówki i podyskutować z innymi gośćmi o danym koncercie.

Źródło: krakow.gdzieco.pl
K. Kujawa

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook