Samorządy studenckie (Fot.freedigitalphotos.net)

Samorządy studenckie ? jakie dają możliwości?

Wielu studentów czuje potrzebę angażowania się w różne akcje i projekty. Samorządy studenckie gromadzą właśnie takie osoby. Nie trzeba mieć charakteru przywódczego, aby odnaleźć się w grupie. Wystarczy zaangażowanie i głowa pełna pomysłów.

Walka o prawa

Samorządy dbają o to, żeby uczniom żyło się dobrze i interweniują, kiedy dzieje się jakaś krzywda. Wszystko po to, aby poprawić byt studentów na uczelni. Co roku wybiera się grono przedstawicieli i komisje, które mają zająć się danymi sektorami życia młodych ludzi.

Organizacja imprez

Sekcje do spraw kultury, czy też imprez prężnie się rozwijają i organizują eventy, które gromadzą tłumy. Dzięki organizacji i dobremu pomysłowi można stworzyć ciekawe wydarzenie, które zachęci młodzież do aktywnego uczestnictwa w życiu uczelni. Każdy głos jest dobry i może wnieść coś do projektu.

Czas na relaks

Nie samą nauką człowiek żyje. Do samorządów należy także organizacja wyjazdów, niezależnie od pory roku. Im więcej takich wycieczek, tym większa satysfakcja uczniów i wzrastająca chęć pomocy. Dobrym pomysłem są integrale oraz majówki, które dają chwilę odpoczynku od studenckiego gwaru.

Masz pomysł?

Przedstawiciele samorządów zachęcają swoich rówieśników do współpracy. Dzięki aktywnemu uczestnictwu w życiu studentów można stworzyć wiele projektów, konkursów i inicjatyw. To wszystko ożywia atmosferę i sprawia, że uczelnia nie kojarzy się tylko z nudą i egzaminami.

Katarzyna Kujawa

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook