O kierunku technologii drewna zrobiło się głośno dosyć niedawno. Dla wielu studentów było to szok, Czy można coś takiego studiować? A jednak. Okazuje się, że to przydatny i wartościowy przedmiot.
Co to takiego?
Technologia drewna łączy w sobie naukę o drewnie oraz samą organizację drzewnictwa w kraju.
W czasie trwania studiów uczniowie dowiadują się, jakich maszyn stosować w kontakcie z drewnem, jak o nie dbać i jaki ma wpływ na życie ludzi. Ponadto, na zajęciach studenci stykają się z fizyką i chemią. Bez tego ciężko zrozumieć pewne procesy i mechanizmy działania.
Jaka specjalność?
Maturzyści, który wybiorą ten kierunek, w przyszłości będą mieli do wyboru specjalizacje, takie jak: chemiczna technologia drewna, meblarstwo, ochrona i modyfikacja drewna oraz mechaniczna technologia drewna.
Co dalej?
Wbrew wszystkim opiniom praca po kierunku technologii drewna się znajdzie. Zapotrzebowanie na inżynierów rośnie. Również rynek coraz bardziej nastawia się na drewno. Absolwenci o zatrudnienie mogą ubiegać się w przemysłach drzewnych, przemysłach papiernicznych, przemysłach chemicznych oraz firmach zajmujących się drewnem.
Niewielki wybór
Jako, że kierunek ten wciąż uważany jest za ewenement, tylko dwie uczelnie oferują możliwość studiowania. Technologię drewna znajdziecie w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.
Źródło: uczelnie.info.pl
K. Kujawa
SGGW rządzi!!!!
Jedynie w Poznaniu można to studiować zaocznie, a do tego mają dziennie oprócz technologii drewna jeszcze dwa ciekawe kierunki: projektowanie mebli i inżynieria biotworzyw.
Według mnie ten kierunek to dziwactwo
A właśnie że to ewenement i to na skalę światową:)
Uzasadnij proszę swoją opinię
tylko na 2 uczelniach można to studiować, wow
Ten kierunek to nie żadne dziwactwo. Na przykład polski przemysł meblarski to ścisła światowa czołówka. Ktoś musi w tych fabrykach pracować na stanowiskach technicznych. Nie jest to kierunek dla każdego, ale chyba tysięcy bezrobotnych po tym kierunku nie ma (jak po niektórych).
Nie polecam SGGW. Mają nieaktualne informacje na stronie, robią sobie żarty ze studentów i właśni zlikwidowali zaoczną technologię drewna. Teraz jak chcesz kształcić się i jednocześnie zdobywać doświadczenie w pracy, to musisz znaleźć firmę w Warszawie, która pracuje w weekendy albo wieczorami. Czyli nie znajdziesz. Serdecznie odradzam.
Jestem absolwentem Technologii Drewna w Poznaniu i mogę powiedzieć że jest to kierunek bardzo trudny, również w opinii wykładowców. Jeśli ktoś jest mocno przekonany do branży drzewnej i lubi systematyczną naukę – głownie zadania to ma szansę skończyć studia.
Jeśli mówimy o pracy po technologii drewna to trzeba liczyć się z tym że jeśli chcemy dobrą ofertę pracy to musimy liczyć się z przeprowadzką czasami setki kilometrów.
Zarobki są przeważnie niskie a czasami średnia krajowa jest nieosiągalna więc nie liczcie na kokosy i dobre oferty bez znajomości.
Pracodawcy szukają głownie kandydatów z doświadczeniem więc dyplom niestety jest małowartościowy i trudno jest dostać pracę bez szerokiego doświadczenia.
Tak jak piszesz to może było kiedyś dawno i nie prawda. Nie ma sporo kandydatów, więc przyjmują praktycznie każdego co jako tako zdał mature. Trudno tez nie jest bardzo, skoro ja skonczylem i to z 5 na dyplomie mgr. Pracuję w zawodzie pod Poznaniem i na zarobki absolutnie nie mogę narzekać. Nie szukałem też roboty bo ofertę dostałem jak byłem na praktyce już na 3 roku.
Od 2019 roku w Poznaniu uruchamiają studia dualne – tam na bank praktyki jest bardzo dużo.
a co teraz w Polsce jest opłacalne? wszyscy nie mogą zostac prawnikami, lekarzami, informatykami, mysle, ze jak ktos jest w czyms naprawde dobry i zna sie na rzeczy to znajdzie prace i bedzie poszukiwany na rynku pracy a nie studiuje byleby cos skonczyc, na ktory kierunek bym nie weszla to pisze, ze malo oplacalne, srednie zarobki itp. w takim razie trzeba by było nic nie robic i zbijac baki liczac ze pieniadze same sie zarobia. prawda jest tez taka ze teraz w Polscy wszyscy by chcieli zarabiac po 10 tys i wiecej za miesiac za nic …