Technologia drewna (Fot.freedigitalphotos.net)

Technologia drewna ? dziwactwo czy ewenement?

O kierunku technologii drewna zrobiło się głośno dosyć niedawno. Dla wielu studentów było to szok, Czy można coś takiego studiować? A jednak. Okazuje się, że to przydatny i wartościowy przedmiot.

Co to takiego?

Technologia drewna łączy w sobie naukę o drewnie oraz samą organizację drzewnictwa w kraju.

W czasie trwania studiów uczniowie dowiadują się, jakich maszyn stosować w kontakcie z drewnem, jak o nie dbać i jaki ma wpływ na życie ludzi. Ponadto, na zajęciach studenci stykają się z fizyką i chemią. Bez tego ciężko zrozumieć pewne procesy i mechanizmy działania.

Jaka specjalność?

Maturzyści, który wybiorą ten kierunek, w przyszłości będą mieli do wyboru specjalizacje, takie jak: chemiczna technologia drewna, meblarstwo, ochrona i modyfikacja drewna oraz mechaniczna technologia drewna.

Co dalej?

Wbrew wszystkim opiniom praca po kierunku technologii drewna się znajdzie. Zapotrzebowanie na inżynierów rośnie. Również rynek coraz bardziej nastawia się na drewno. Absolwenci o zatrudnienie mogą ubiegać się w przemysłach drzewnych, przemysłach papiernicznych, przemysłach chemicznych oraz firmach zajmujących się drewnem.

Niewielki wybór

Jako, że kierunek ten wciąż uważany jest za ewenement, tylko dwie uczelnie oferują możliwość studiowania. Technologię drewna znajdziecie w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.

 

Źródło: uczelnie.info.pl
K. Kujawa

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook