Uczelnie prywatne w Warszawie (Fot.freedigitalphotos.net)

Uczelnie prywatne w Warszawie

W Warszawie nie trudno o uczelnię prywatną. Studenci, którzy zdecydują się na taką formę edukacji mają do wyboru szereg placówek, w której mogą rozpocząć przygodę z dorosłym życiem.

Wyższa Szkoła Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodkowskiej

Placówka oferuje studia licencjackie, magisterskie oraz uzupełniające. Kierunki, jakie można studiować: administracja, bezpieczeństwo wewnętrzne, finanse i rachunkowość, prawo, psychologia, psychologia w biznesie, psychoseksuologia, psychologia dla magistrów oraz zarządzanie.

Warszawska Szkoła Zarządzania – Szkoła Wyższa

Uczelnia oferuje jeden kierunek ? zarządzanie i marketing. Do wyboru jest za to mnóstwo specjalizacji. Minus uczelni jest taki, że nie prowadzi ona studiów magisterskich.

Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych

To idealna placówka dla osób, które wiążą przyszłość z informatyką. Zdobywając wykształcenie w tej szkole można stać się projektantem, programistą, grafikiem lub związać się z reklamą.

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej

Uczelnia oferuje wybór kierunków na czterech wydziałach: prawa, filologii, nauk humanistycznych i społecznych oraz psychologii. Można tu zrobić zarówno licencjat, jak i magisterkę.

ALMAMER Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Warszawie

Mimo, iż w nazwie widnieje ekonomia, to szkoła oferuje również inne kierunki, takie jak politologia, czy też turystyka i rekreacja. Placówka jest jedną z najstarszych i najbardziej prestiżowych szkół prywatnych w kraju.

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego

W popularnie zwanym ?Koźminie? można wybrać studia licencjackie, magisterskie i podyplomowe. Kierunki oferowane przez placówkę to: administracja, europeistyka, finanse i bankowość, prawo, psychologia w zarządzaniu, socjologia oraz zarządzanie i marketing.

Uczelnia Vistula w Warszawie

To jedna z najdłużej działających szkół niepublicznych w kraju. Studenci mają do wyboru 8 kierunków w języku polskim lub języku angielskim. Wśród wykładanych przedmiotów znajdują się: ekonomia, informatyka, stosunki międzynarodowe, turystyka i rekreacja, finanse i rachunkowość, zarządzanie, socjologia, filologia angielska i filologia hiszpańska.

Uczelnia Łazarskiego

Placówka oferuje wysoki poziom nauczania. Kadra wykładająca stara się łączyć teorię z praktyką. Uczelnia kształci prawników, ekonomistów, finansistów, biznesmenów, pracowników administracji, a także polityków i dyplomatów. Studenci mogą wybrać studia polsko lub anglojęzyczne.

Wszechnica Polska

Pełna nazwa uczelni brzmi – Wszechnica Polska Szkoła Wyższa Towarzystwa Wiedzy Powszechnej. Placówka mieści się w Pałacu Kultury i Nauki. Kierunki, jakie mogą wybrać studenci, to: administracja, bezpieczeństwo wewnętrzne, bezpieczeństwo narodowe, filologia, pedagogika oraz finanse i rachunkowość.

Wyższa Szkoła Dziennikarska im. Melchiora Wańkowicza

Szkoła skupia się tylko i wyłącznie na jednym kierunku ? dziennikarstwie. Studenci poznają podstawy prawne zawodu i kształtują swój warsztat. Położenie uczelni daje szerokie możliwości transportowe. Siedziba mieści się przy Nowym Świecie, a więc w samym centrum miasta.

Źródło: nauka.gov.pl
K. Kujawa

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook