Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie (Fot. WarXbo T, Wikipedia)

Wystartował konkurs „Mural AGH”

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie ogłasza konkurs „Mural AGH”. Zadaniem jest zaprojektowanie i wykonanie na jednym z budynków uczelni wielkoformatowego malowidła ściennego.

Konkurs ma charakter otwarty. Mural zlokalizowany zostanie na zachodniej ścianie (wymiary 15×14 metrów) należącej do uczelni kamienicy przy ul. Czarnowiejskiej 50b – przy jednej z najbardziej ruchliwych ulic Krakowa.

Budynek jest nowym nabytkiem Akademii – zostanie w nim zlokalizowane m.in. Centrum e-Learningu AGH. W chwili obecnej prowadzone są prace remontowe w jego wnętrzu, na wiosnę rozpocznie się remont elewacji zewnętrznej.

Nadesłane prace zostaną oceni dziesięcioosobowe jury, w którego skład, oprócz m.in. władz uczelni, wejdzie przedstawiciel Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Nagrodą główną w konkursie jest 3 tys. zł, a termin nadsyłania projektów upływa w dniu 11 marca b.r.

W pierwszym etapie jury wybierze trzy najciekawsze propozycje, które zostaną zakwalifikowane do drugiego etapu – głosowania internautów.

W trzecim etapie konkursu trzy ocenione przez internautów prace ponownie trafią pod obrady jury.

O ostatecznym wyniku konkursu zadecyduje suma punktów etapu drugiego i trzeciego. Ogłoszenie wyników nastąpi 26 marca b.r., a realizacja projektu przewidziana jest w terminie do 14 dni roboczych od daty ogłoszenia werdyktu jury.

Regulamin konkursu „Mural AGH” dostępny jest pod adresem

http://www.agh.edu.pl/pl/aktualnosci/aktualnosci.html,,i1104:vw:3423

 

Źródło: edukolandia.pl

J. Jankowska

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook