WUM (Fot. Patryk Korzeniewski, Wikipedia)

Dzień Otwarty WUM

Ponad 30 stoisk, a na nich ponad 350 studentów wszystkich kierunków Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego gotowych odpowiedzieć na pytania kandydatów na studia, którzy przyjdą na Dzień Otwarty.

Dodatkowo spotkania informacyjne prezentujące poszczególne kierunki z udziałem władz wydziałów. WUM zaprasza na Dzień Otwarty w niedzielę 17 marca  w godz. 9.30-15.00 do Centrum Dydaktycznego przy ul. Księcia Trojdena 2a.

Spotkanie informacyjne dla kandydatów zainteresowanych studiowaniem na kierunku: lekarskim, lekarsko-dentystycznym, logopedia ogólna i kliniczna, elektroradiologia, audiofonologia, techniki dentystyczne oraz na specjalności higiena stomatologiczna odbędzie się w Auli o godz. 10.00.

Na godzinę 12.00 zapraszamy licealistów zainteresowanych studiowaniem dietetyki, fizjoterapii, pielęgniarstwa, położnictwa, ratownictwa medycznego, zdrowia publicznego. Spotkanie dla przyszłych studentów farmacji i analityki medycznej rozpocznie się o godz. 14.00.

Równolegle przez cały dzień odbywać się będą pokazy wydziałów lekarskich, lekarsko-dentystycznego, farmaceutycznego oraz nauki o zdrowiu przygotowane dla młodszych kolegów przez studentów. Będzie można zbadać sobie poziom cukru we krwi, zmierzyć ciśnienie, nauczyć się obchodzenia z noworodkiem czy poznać zasady udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach.

Podczas Dnia Otwartego zaprezentują się również liczne organizacje studenckie, w których przyszli żacy będą mogli wykazać się aktywnością zarówno naukową, jak i sportową czy artystyczną. Zapraszają koła naukowe: kardiologiczne, chirurgii, neurochirurgii, anestezjologii i intensywnej terapii, fizjoterapeutyczne, elektroradiologiczne oraz koledzy z Samorządu Studentów, Akademickiego Związku Sportowego, stowarzyszeń studentów medycyny ? IFMSA i EMSA.

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook