Technikum dla fryzjerów (Fot.freedigitalphotos.net)

Nowe technikum w Kielcach- dla fryzjerów

Od 1 września w Kielcach powstanie nowe technikum, które będzie kształcić fryzjerów. Szkoła jest odpowiedzią na potrzeby rynku pracy.

Dokładnie mowa jest o Technikum nr 10, które zostanie włączone do Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 przy ulicy Jagiellońskiej w Kielcach.

– Tam już teraz w zawodówce kształcą się fryzjerzy. Chcemy dać młodzieży możliwość zdobycia zawodu technika tego typu usług i zakończenia szkoły średniej maturą – mówi Mieczysław Tomala, dyrektor wydziału edukacji, kultury i sportu kieleckiego ratusza.

Realizacja pomysłu wyrosła z faktu, że cały czas widać zainteresowanie młodzieży technikami. Przeprowadzone zostały także konsultacje z urzędem pracy, z których wynika, że jest zapotrzebowanie na wykwalifikowanych fryzjerów.

Władysław Zaucha, dyrektor ZSZ nr 3, planuje, że na początek powstanie jedna klasa dla 33 osób. – Już pytali o nią pierwsi chętni. Chcemy wyjść z ofertą do młodzieży – komentuje dyrektor.

Podkreśla, że ZDZ nr 3 jest pierwszą szkołą publiczną w regionie, która kształcić będzie fryzjerów z maturą.

– Mamy świetne zaplecze warsztatowe. Prowadziliśmy też technikum uzupełniające, ale w tym roku, po reformie szkolnictwa, musimy je zamknąć. Dlatego tak ważne jest, żeby powstało technikum. Uczniowie będą mogli zdobyć tytuł technika, a edukacja potrwa rok krócej niż jakby kończyli szkołę zawodową, a później technikum uzupełniające – zaznacza Zaucha.

 

Źródło: gazeta.pl
J. Jankowska

 

Komentarze:

 1. Dorota pisze: 2013/04/24 o 20:29

  bardzo dobrze, fryzjerów – dobrych! niegdy nie jest za mało

  (odpowiedz)
 2. JaS pisze: 2014/05/07 o 09:54

  Po pierwsze technik fryzjerstwa to raczej nie fryzjer tylko naprawdę solidne dzieciaczki które robią coś poza szkolnym programem mogą zostać dobrym fryzjerem, zawód utworzony by zarządzać salonem fryzjerskim (miesiąc praktyki to za mało).
  Kolejna sprawa zapotrzebowania nie było wystarczające moce przerobowe mają szkoły nie publiczne które już mają wieloletnie doświadczenie, ratujecie za nasze pieniądze nie opłacalne przedsięwzięcie które powinno już umrzeć śmiercią naturalną.
  I poprawcie ZSZ nie ZDZ.

  (odpowiedz)

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

facebook