Technikum dla fryzjerów (Fot.freedigitalphotos.net)

Nowe technikum w Kielcach- dla fryzjerów

Od 1 września w Kielcach powstanie nowe technikum, które będzie kształcić fryzjerów. Szkoła jest odpowiedzią na potrzeby rynku pracy.

Dokładnie mowa jest o Technikum nr 10, które zostanie włączone do Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 przy ulicy Jagiellońskiej w Kielcach.

– Tam już teraz w zawodówce kształcą się fryzjerzy. Chcemy dać młodzieży możliwość zdobycia zawodu technika tego typu usług i zakończenia szkoły średniej maturą – mówi Mieczysław Tomala, dyrektor wydziału edukacji, kultury i sportu kieleckiego ratusza.

Realizacja pomysłu wyrosła z faktu, że cały czas widać zainteresowanie młodzieży technikami. Przeprowadzone zostały także konsultacje z urzędem pracy, z których wynika, że jest zapotrzebowanie na wykwalifikowanych fryzjerów.

Władysław Zaucha, dyrektor ZSZ nr 3, planuje, że na początek powstanie jedna klasa dla 33 osób. – Już pytali o nią pierwsi chętni. Chcemy wyjść z ofertą do młodzieży – komentuje dyrektor.

Podkreśla, że ZDZ nr 3 jest pierwszą szkołą publiczną w regionie, która kształcić będzie fryzjerów z maturą.

– Mamy świetne zaplecze warsztatowe. Prowadziliśmy też technikum uzupełniające, ale w tym roku, po reformie szkolnictwa, musimy je zamknąć. Dlatego tak ważne jest, żeby powstało technikum. Uczniowie będą mogli zdobyć tytuł technika, a edukacja potrwa rok krócej niż jakby kończyli szkołę zawodową, a później technikum uzupełniające – zaznacza Zaucha.

 

Źródło: gazeta.pl
J. Jankowska

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook