inżynier (Fot.freedigitalphotos.net)

Inżynier w cenie

Nie da się ukryć, że wykształcenie inżynierskie daje nie tylko większą pewność znalezienia pracy, ale także wynagrodzenie, czasem dwukrotnie wyższe od średniej krajowej.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Oświęcimiu od października oferuje studia informatyczne. To pierwszy, techniczny kierunek na tej uczelni. Jeżeli decyzja rektora, dotycząca nowego kierunku się przyjmie, w niedalekiej przyszłości zostanie otworzony drugi kierunek ? zarządzanie i inżynieria produkcji.

Uczelnia jest gotowa przyjąć 50 osób na studia dzienne i 50 osób na studia zaoczne na kierunku Informatyka. W przypadku tego drugiego kierunku, będzie to łącznie 90 miejsc.

Szkoła oferować będzie jedynie trzyipółletnie studia, po których absolwenci uzyskają tytuł inżyniera. Co więcej, PWSC, to jedyna szkoła wyższa, która daje bezpłatne wykształcenie inżynierskie.

Obecni studenci PWSZ uważają, że otwarcie nowych kierunków technicznych jest dobrym pomysłem. – W tej chwili studiuję filologię angielską, ale informatyka też mnie interesuje. Może wybiorę drugi kierunek? – zastanawia się Marek Kwiatek, student PWSZ.

W tej chwili Państwowa Wyższa Szkoła w Oświęcimiu kształci młodych ludzi na ośmiu kierunkach humanistycznych. Są to m.in:

  • Filologia angielska
  • Filologia germańska
  • Rosjoznawstwo
  • Pedagogika
  • Pielęgniarstwo
  • Politologia

 

 

Źródło:dziennikpolski24.pl
J.Jankowska

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook