Pałac Kultury i Nauki w Warszawie ? obecna siedziba Collegium Civitas

Pierwsza pomoc dla humanistów ? ruszają bezpłatne kursy maturalne!

Już 2 listopada rusza rejestracja na bezpłatne warsztaty dla maturzystów i licealistów organizowanych co roku przez Collegium Civitas. Do tej pory cykl wykładów z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie cieszył się ogromną popularnością. Tegoroczni maturzyści również mają szansę na powtórkę i sprawdzian swojej wiedzy, korzystając z pomocy znakomitej kadry wykładowców.

Collegium Civitas jest niepubliczną uczelnią akademicką w Warszawie, której sztandarowymi kierunkami są dziennikarstwo, stosunki międzynarodowe, politologia i socjologia. Jest to uczelnia typowo humanistyczna. Nic więc dziwnego, iż ofertę swoich kursów kieruję bezpośrednio do ewentualnych kandydatów na studia przez nią oferowane. I tak podczas warsztatów, które są wynikiem współpracy Collegium Civitas i Instytutu Studiów Politycznych PAN, dowiecie się jak napisać maturalną prezentację z języka polskiego, jak radzić sobie ze stresem, a także nauczycie się skutecznych metod autoprezentacji. Co więcej, poszerzycie swoją wiedzę na temat najnowszej historii Polski i dowiecie się jak stworzyć wysoko punktowany esej z wiedzy o społeczeństwie. Wykłady poprowadzą wybitni polscy historycy (m.in. profesorowie: Andrzej Paczkowski, Wojciech Roszkowski, Dariusz Stola, Tomasz Stryjek, Rafał Trzaskowski),  poloniści i trenerzy umiejętności komunikacyjnych.

Dla chętnych na udział w kursach czeka niespodzianka ? pierwsze 150 osób, które zadeklaruje chęć uczestniczenia w warsztatach otrzyma książki  ufundowane przez Wydawnictwo Naukowe PWN. Konkretnie dostać można będzie ?Historię Polski 1914-2005? autorstwa Wojciecha Roszkowskiego, a także ?Kompedium wiedzy o społeczeństwie, państwie i prawie? pod redakcją Sławomira Wronkowskiego, Marii Zmierczak i Marzeny Kordeli. Ci, którzy spóźnią się z zapisami mogą jeszcze załapać się na ?nagrodę pocieszenia? ? kody umożliwiające bezpłatny miesięczny dostęp do publikacji czytelni ibuk.pl. Szansę będzie miało kolejnych 30 zapisanych osób.  Ale uwaga! Liczba miejsc jest niestety ograniczona. Nie wahaj się i wysyłaj zgłoszenie, gdyż liczy się ich kolejność! Musisz się spieszyć, ponieważ pierwsze wykłady ruszają 5 listopada.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres:

  • szkoleniezpolskiego@collegium.edu.pl
  • wykladyzhistorii@collegium.edu.pl
  • warsztatyzwos@collegium.edu.pl

Partnerami warsztatów są: Dom Spotkań z Historią, Wydawnictwo Naukowe PWN, Wszechnica.org.pl oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej.

źródła: www. civitas.edu.pl

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook