Uczelnie techniczne (Fot.freedigitalphotos.net)

MNiSW: uczelnie techniczne królują

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego poinformowało, że uczelnie techniczne są najchętniej wybierane przez kandydatów na studia. Listę najbardziej obleganych kierunków otwiera informatyka,

Informatyka wygrywa już po raz drugi. W zeszłym roku jak i w tym wybrało ją ponad 30 tys. kandydatów.

Rośnie także popularność innych kierunków ścisłych i technicznych. Chętnie wybierano także automatykę i robotykę (ponad 17 tys. chętnych) oraz mechanika i budowa maszyn (ponad18 tys. chętnych).

Na 4 pozycji uplasowało się budownictwo (ponad 18 tys. chętnych)  Dużym zainteresowaniem cieszyło się także prawo (ponad 21 tys. chętnych) i zarządzanie (ponad 21 tys. chętnych)

Do grona pięciu najchętniej wybieranych uczelni technicznych należą:

  • Politechnika Warszawska
  • Politechnika Gdańska
  • Politechnika Poznańska
  • Politechnika Łódzka
  • Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Uczelnie techniczne są najbardziej popularnym typem uczelni w Polsce. Na jedno miejsce średnio przypada w nich 4,1 kandydata. Drugie miejsce zajmują uczelnie rolnicze (3,5 kandydata na jedno miejsce), trzecie to uniwersytety (3 kandydatów na jedno miejsce) ? wynika z danych resortu nauki.

Wśród uczelni niepublicznych najpopularniejsze były Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie (1 872 kandydatów) oraz Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie (1 513 kandydatów).

 

Źródło: money.pl
J. Jankowska

 

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook