Instytut Biotechnologii UG (Fot.Pumeks, Wikipedia.pl)

Supernowoczesny gmach biotechnologii na UG

Rozpoczęła się budowa nowego gmachu  Instytutu Biotechnologii UG. Inwestycja pochłonie 58 mln zł i ma potrwać dwa lata.

Nowy gmach będzie posiadał 7,9 tys. m kw. Będzie również jednym z najnowocześniejszych obiektów naukowo-dydaktycznych w Polsce. Stanie na terenie kampusu uniwersyteckiego w Oliwie i będzieposiadał w sumie pięć kondygnacji: cztery naziemne i jedną podziemną.

Studenci znajdą w nim specjalistyczne laboratoria, m.in. bioinformatyczne, analiz biomolekularnych, laboratorium o podwyższonych wymaganiach czystości i szczelności, laboratorium izotopowe i pracownie do badań rozwojowych. W budynku będą mieściły się także nowoczesne pomieszczenia dydaktyczne dla studentów i doktorantów, m.in. sale komputerowe, audytorium na 180 osób, pomieszczenia dla kół studenckich i czytelnia.

Laboratoria na miarę XXI wieku

W Specjalistycznym Laboratorium Bioinformatycznym będzie klaster obliczeniowy, czyli zespół specjalistycznych komputerów. Sale wykładowe i laboratoria wyposażone zostaną w tablice interaktywne i projektory multimedialne. W budynku znajdzie się również miejsce dla pomieszczeń pomocniczych: magazynów odpadów chemicznych i biologicznych, wytwornicy suchego lodu oraz… pomieszczenie na rowery.

– Dzięki budowie gmachu Instytutu Biotechnologii na terenie kampusu UG w Oliwie, gdzie już znajdują się wydziały eksperymentalne: Wydział Biologii, Chemii oraz Matematyki, Fizyki i Informatyki w większym zakresie będzie możliwe realizowanie wspólnych projektów z zakresu nauk ścisłych – podkreśla prof. Bernard Lammek, rektor UG.

Przed rokiem władze Uniwersytetu Gdańskiego uzyskały dofinansowanie budowy siedziby Instytutu Biotechnologii i jej wyposażenia. – Wartość inwestycji wynosi 58 mln zł i całą tę kwotę otrzymaliśmy w ramach unijnego dofinansowania – mówi Beata Czechowska-Derkacz, rzeczniczka uczelni.

Źródło: gazeta.pl

 

Komentarze:

  1. gość pisze: 2014/03/02 o 09:53

    może jakieś polskie wynalazki się tam urodzą?

    (odpowiedz)
  2. Ola19 pisze: 2014/03/31 o 20:11

    Polskich wynalazków rodzi się dużo, tylko mało o nich słychać

    (odpowiedz)

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

facebook