wolontariat-studencki

Wolontariat studencki

Program „Wolontariat studencki” jest dla studentów szansą na zdobycie doświadczenia zawodowego, a dla dzieci nauką poprzez zabawę.

„Wolontariat studencki” jest inicjatywą, która zrzesza ludzi aktywnych, kreatywnych, chcących rozwijać swe zainteresowania, a jednocześnie pragnących działać dla dobra innych.

 

Do tej pory w programie wzięło udział ponad 2000 studentów, 50 uczelni wyższych oraz 320 szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Edukacja

W „Wolontariacie studenckim” grupy studentów-wolontariuszy realizują autorskie projekty edukacyjne na rzecz dzieci i młodzieży z miejscowości poniżej 20 tysięcy mieszkańców. Działania podejmowane w ramach „Wolontariatu studenckiego” mają jasno określony cel – wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży z małych miast i wsi.

Zabawa

Podczas weekendów, ferii, wakacji studenci prowadzą z dziećmi zajęcia warsztatowe przekazując im w nowatorski i atrakcyjny sposób wiedzę z różnych dziedzin. Spotkania z wolontariuszami stymulują dzieci do rozwoju osobistego i wzmacniają ich dążenie do uzyskania wyższego wykształcenia. Pokazują im także, że nauka może być zabawą, przynoszącą radość i satysfakcję.

Nowe umiejętności

Udział w programie przynosi korzyści także studentom. Jest dla nich szansą, by wykazać się zdolnościami twórczego myślenia, rozwijać umiejętności pracy w grupie oraz koordynacji projektu. Praca z dziećmi jest ponadto doskonałym treningiem interpersonalnym.

Doświadczenie

„Wolontariat studencki” jest ciekawą formą praktyk studenckich i możliwością zdobycia doświadczenia, które wysoko cenią pracodawcy. Przede wszystkim jednak pozwala studentom podzielić się wiedzą i umiejętnościami zdobytymi w czasie studiów z dziećmi, które pragną poznać ich pasje i zainteresowania.

Chcesz wiedzieć więcej:

www.wolontariatstudencki.pl

biuro@wolontariatstudencki.pl

bezpłatana infolinia 0 800 444 131 „Wolontariat studencki„ to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA.

 

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

facebook