Leczenie muzyką (Fot.freedigitalphotos.net)

Leczenie muzyką. Będzie nowy kierunek

Studia na kierunku terapia artystyczna, ze specjalnościami arteterapia i naturoterapia zostały stworzone przez Górnośląską Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości m. Karola Goduli w Chorzowie

Uczelnia otrzymała uprawnienia od ministra nauki i szkolnictwa wyższego na początku listopada. Nabór na kierunek rozpoczął się w styczniu 2014 roku. Studenci mogą wybrać jedną z dwóch specjalności: arteterapię lub naturoterapię.

Podczas zajęć na kierunku naturoterapia, młodzi ludzie będą uczyć się m.in.: jak prowadzić terapię dźwiękiem, dotykiem, zapachem i jak wykorzystywać zioła i przyprawy.

– Zdecydowaliśmy się na utworzenie tej specjalności ze względu na rosnące zainteresowania zdrowym trybem życia czy naturalnym żywieniem – wyjaśnia rektor uczelni prof. Andrzej Klasik.

Kolejną ze specjalności, która od stycznia będzie wykładana na chorzowskiej uczelni, jest arteterapia. Jej absolwenci będą mogli pracować w placówkach terapeutycznych, poradniach dietetycznych, w sanatoriach, hospicjach, ośrodkach wychowawczych czy w domach pomocy społecznej.

 

Źródło:gazeta.pl
J. Jankowska

 

Komentarze:

 1. Monia pisze: 2014/02/28 o 13:38

  A czy to są studia licencjackie?

  (odpowiedz)
  • MM pisze: 2018/03/11 o 17:03

   Z tego, co sie orientuję w temacie, to sa jedyne studia licencjackie w naszym kraju na tym kierunku… Wszystkie inne to kursy, o różnym czasie trwania i o różnym poziomie wiedzy i nauczania… Chociaz po innych kursach przystępuje się do kursu zawodowego (kod zawodu 323009) to i tak są to kursy….

 2. paula pisze: 2014/03/25 o 00:10

  Pytanie, któe powinno być zadane, to czy takie leczenie jest „naukowe”?

  (odpowiedz)
 3. Xman pisze: 2014/04/02 o 12:58

  a co to za hochsztaplerstwo?!

  (odpowiedz)

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

facebook