Leczenie muzyką (Fot.freedigitalphotos.net)

Leczenie muzyką. Będzie nowy kierunek

Studia na kierunku terapia artystyczna, ze specjalnościami arteterapia i naturoterapia zostały stworzone przez Górnośląską Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości m. Karola Goduli w Chorzowie

Uczelnia otrzymała uprawnienia od ministra nauki i szkolnictwa wyższego na początku listopada. Nabór na kierunek rozpoczął się w styczniu 2014 roku. Studenci mogą wybrać jedną z dwóch specjalności: arteterapię lub naturoterapię.

Podczas zajęć na kierunku naturoterapia, młodzi ludzie będą uczyć się m.in.: jak prowadzić terapię dźwiękiem, dotykiem, zapachem i jak wykorzystywać zioła i przyprawy.

– Zdecydowaliśmy się na utworzenie tej specjalności ze względu na rosnące zainteresowania zdrowym trybem życia czy naturalnym żywieniem – wyjaśnia rektor uczelni prof. Andrzej Klasik.

Kolejną ze specjalności, która od stycznia będzie wykładana na chorzowskiej uczelni, jest arteterapia. Jej absolwenci będą mogli pracować w placówkach terapeutycznych, poradniach dietetycznych, w sanatoriach, hospicjach, ośrodkach wychowawczych czy w domach pomocy społecznej.

 

Źródło:gazeta.pl
J. Jankowska

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook