Uniwersytet Warmińsko-Mazurski (Fot.Umix, Wikipedia.pl)

Centrum ekspozycyjne na Olsztyńskim Uniwersytecie

W Olsztynie, a dokładnie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim powstało Centrum Ekspozycyjne, które będzie pełniło rolę uniwersyteckiej galerii dostępnej nie tylko dla studentów, ale także mieszkańców miasta i turystów.

Sam rektor uczelni, prod. Ryszard Górecki ?odczuwano mocno brak takiego miejsca?. Dodaje również: „Prace studentów wydziału sztuki wisiały wszędzie, w bibliotece, na korytarza rektoratu. Teraz wreszcie będzie można oglądać je w jednym miejscu”

Centrum Ekspozycyjne znajduje się w budynku tzw. Starej Kotłowni, gdzie mieści się również Centrum Innowacji i Transferu Technologii. Zajmuje ok. 2000 m.kw., a sala ma otwarty strop i częściowo przeszklony dach.

„Działalność Centrum inaugurujemy wystawą prac artystek związanych z Wydziałem Sztuk Pięknych UWM: Anny Drońskiej i Violetty Kulikowskiej-Parkasiewicz. W planach mamy także wystawy prezentujące najlepsze studenckie dyplomy tego wydziału, prezentacje artystów związanych z regionem Warmii i Mazur, oraz wymianę prac studentów i wykładowców innych uczelni w kraju, chcemy też organizować wymiany międzynarodowe” – zapowiedziała dr Bojarska-Waszczuk.

Centrum Ekspozycyjne jest czynne od poniedziałku do piątku, od 10.00 do 18.00. Wstęp wolny.

 

Źródło: money.pl
J. Jankowska

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook