Nauka języka angielskiego (Fot.freedigitalphotos.net)

Dlaczego młodzi Polacy uczą się angielskiego?

Młodzi Polacy uczą się angielskiego z dwóch zasadniczych powodów: dla siebie i własnego rozwoju oraz pod kątem rynku pracy – wskazuje na nie 3/4 osób w wieku 16-26 lat. Blisko połowa przyznaje, że certyfikaty językowe przydają się też na uczelniach – w Polsce i za granicą. To wyniki badań, przeprowadzonych na zlecenie Cambridge English przez ARC Rynek i Opinia.

Obserwujemy, że oraz młodsze osoby przystępują do egzaminów certyfikujących, takich, jak First Certificate in English oraz Certificate in Advanced English – mówi Arkadiusz Jaworski z Cambridge English Language Assessment, instytucji tworzącej te egzaminy – Większe szanse w edukacji i karierze to nie wszystko. Ważną przesłanką do nauki języka są kontakty społeczne oraz dostęp do dóbr kultury.

Młodzi Polacy przyznają, że najpopularniejszy język obcy pomaga im podróżować (64 proc.), kontaktować z zagranicznymi znajomymi (62 proc.), korzystać z globalnych źródeł informacji (60 proc.), oglądać i czytać materiały w oryginalnej wersji językowej (55 proc.). A 53 proc. respondentów przyznaje wprost: „Uczę się angielskiego, bo lubię ten język”.

Młodzi ludzie przed przystąpieniem do swego pierwszego certyfikatu uczą się średnio 10,5 roku – głównie w szkole (na uczelni – 64 proc., w szkole ponadgimnazjalnej – 30 proc.), w domu (indywidualnie – 56 proc., z nauczycielem – 14 proc.), na kursie językowym (25 proc.).

 

 Informacje o Cambridge English Language Assessment:

– to instytucja tworząca wiodące egzaminy dla osób uczących się języka angielskiego i nauczycieli tego języka. Jest częścią Uniwersytetu Cambridge. Co roku ponad 4 mln osób w 130 krajach zdaje egzaminy Cambridge English – certyfikaty są uznawane przez przeszło 13 500 instytucji: pracodawców, uczelni, agend rządowych (w tym 400 w Polsce). Dalsze informacje: http://www.cambridgeenglish.org/pl/

 

Informacja prasowa

 

 

 

Komentarze:

 1. jacek pisze: 2014/03/24 o 23:50

  10 i pół roku?! naprawdę? skąd te dane?

  (odpowiedz)
 2. halyna pisze: 2014/03/31 o 20:02

  wystarczy przez rok posiedzieć w anglojęzycznym kraju z podstawową znajomością języka, żeby wrócić i mówić biegle

  (odpowiedz)
  • pisze: 2014/04/02 o 12:47

   no będziesz mówił biegle, ale z gramatyki będziesz leżał

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

facebook